Na stronie można oglądać gminy, miasta, zabytki, jeziora, a nawet obiekty hotelarskie

i

Autor: Zwiedzaj lubelskie Na stronie można oglądać gminy, miasta, zabytki, jeziora, a nawet obiekty hotelarskie

Zwiedzaj lubelskie siedząc w domu. Propozycja na mało wakacyjną pogodę

2015-07-13 12:57

Nie musicie nawet wstawać od komputera, aby wybrać się na wycieczkę. Taką możliwość daje Lubelski Urząd Marszałkowski.  

Wystarczy wejść na stronę Zwiedzaj Lubelskie, wybrać interesującą Was kategorię i miejsce i rozpocząć poznawanie regionu.

Jednym z miejsc jest Muzeum Zamojskich w Kozłówce. To jedyna rezydencja w XVIII zespole pałacowo-parkowym. Należała do rodzin Bielińskich i Zamojskich. Jeśli odwiedzicie Kozłówkę to czekają Muzeum, kaplica pałacowa oraz powozownia. Budynek jest znakomicie odrestaurowany i utrzymany w unikalnym stylu.

Macie ochotę na wirtualny spacer po Kocku? To miasto, które dzieli z Lublinem zaledwie 50 kilometrów, a znajduje się wśród ujścia rzek Czarnej i Tyśmienicy. Historia Kocka sięga X wieku, kiedy było ono własnością Firlejów i Jabłonowskich. W Kocku warto pokierować się do Pałacu Księżnej Anny Jabłonowskiej, który obecnie jest siedzibą Domu Pomocy Społecznej, kościoła parafialnego z XVIII wieku czy Domu Cadyka, tzw. „Rubinówki”.

Jeśli chcecie odwiedzić miejsca, które zna niewiele osób to jednym z punktów obowiązkowych jest gmina Krzywda. Jej historia sięga czasów wojewody sandomierskiego, a pierwsze wspomnienia w dokumentach sięgają roku 1598. Tereny Krzywdy znane są z działalności partyzantki radzieckiej i polskiej.

Na stronie Zwiedzaj Lubelskie możecie również odwiedzić jeziora naszego regionu, sprawdzić bazę hotelarską oraz obiekty sfinansowane z pieniędzy unijnych.

Do obejrzenia czekają obiekty sakralne czy edukacyjne, punkty gastronomiczne i relacje z wydarzeń. Najważniejszymi wśród dostępnych kategorii są Muzea i zabytki, Gigapanoramy oraz Miasta i gminy.