Zmiany kursowania dotyczą 16 linii, są też zupełnie nowe trasy

i

Autor: Rafał Nieściór, fanpage ZTM Lublin Zmiany kursowania dotyczą 16 linii, są też zupełnie nowe trasy

ZTM Lublin: Autobusy zmienią trasy

2015-08-31 12:18

Wraz z początkiem września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Niektóre linie zmieniają swoje trasy, inne pojadą zamiennie. Są też komunikacyjne nowości. Komunikacja miejska dojedzie m.in. do Jastkowa. 

Zmiany tras lubelskich autobusów

Linia nr 4
Autobusy zmienią trasę i zamiast ulicą Lubartowską przejadą przez Tysiąclecia, Lwowską i Andersa. Linia 4 dojedzie do Poligonowej (przez Ducha, Sikorskiego i Popiełuszki), a w drugim kierunku wybrane kursy dojadą do Elizówki.

Linia nr 10
Trasa autobusów skrócona zostanie do przystanku Mełgiewska WSEI. 10 dojedzie na Gęsią, przez Jana Pawła – Roztocze i Kraśnicką.

Linia nr 16
Autobusy dojadą do Węglarza. Trasa przebiega przez ulice Wygodna, Głuska, Strojnowskiego, Abramowicka do Drogi Męczenników Majdanka, później skręca do Unii Lubelskiej i wyjeżdża na Lwowską, Koryznowej, Ponikwoda, Walecznych i Węglarza. W przeciwnym kierunku autobusy zamiast przez Lwowską pojadą przez Andersa i Kalinowszczyznę.

Linia nr 17
Zamiast do osiedla Widok, autobusy skierowane będą do pętli Abramowice. Wybrane kursy dojadą do Mętowa. Nowa trasa 17 przejeżdża przez Abramowice, Kunickiego, Plac Bychawski, Wolską ku rondzie przy Gali. Przez ścisłe centrum Lublina w kierunku Zamojskiej i Wyszyńskiego, później przez Tysiąclecia i Unicką, Spółdzielczości Pracy ku Choinom. Końcowy jest na Paderewskiego.

Linia nr 21
Autobusy mają wydłużone kursy do przystanku Felin Europark. Dojeżdżać tam będą wyłącznie w dni powszednie.

Linia nr 27
Nowa trasa linii nr 27 została połączona w jedną z linią nr 17.

Linia nr 39
Autobusy mają wydłużoną trasę i dojadą do pętli Lipniak. Z drugiej strony zamiast do Turystycznej, autobusy pojadą do pętli Mełgiewskiej chłodnia, a wybrane kursy dojadą do Zadębia.

Linia nr 44
Autobusy zamiast na Lipniak dojadą tylko do pętli na os. Widok.

Linia 57
Zamiast na Mełgiewską, autobusy pojadą na Turystyczną.

Linia nr 73
Połączenie uwzględnia połączenie Felina z Mickiewicza. Wybrane kursy pojadą na Wygodną, w weekendy wybrane kursy dojadą do przystanku Pancerniaków Felicity.

Linia 159
Ówczesna linia nr 9, zmienia numer na 159. Teraz zamiast autobusem na danej trasie mieszkańcy jeździć będą trolejbusem.

Linia nr 160
Zamiast do Abramowic skierowana będzie od Kunickiego ulicami: Zemborzycka, Diamentowa, Krochmalna, Jana Pawła II do pętli na os. Widok, skąd ponownie ulicami Jana Pawła II i Granitową – do os. Poręba. W dni powszednie jeździć będzie co 15 minut, w soboty co 20, a w niedzielę i święta co 30 minut.
 

Nowości w komunikacji po Lublinie

Na Jastków
Linia numer 20 wydłuży swoją trasę i we wszystkie dni tygodnia dojedzie do Jastkowa. Na trasie – Dębówka, Barak, Panieńszczyzna, Jastków i Jastków biblioteka.

Nowa linia nr 33
Przejeżdżać będzie na trasie Rondo Krwiodawców, Kraśnicka, Wojciechowska, Morwowa, Nałęczowska, Kolonia Dąbrowica, Płouszowice kolonia i Tomaszowice.

Zalew
Zmiany dotyczą także dojazdu do Zalewu Zemborzyckiego.
Wszystkie kursy linii 15 przez cały tydzień dojadą do pętli Żeglarska
Wybrane kursy 37 wydłużone dostaną przez cały tydzień do Dąbrowy.

Częstotliwość
Linie nr 7, 40 i 55 w sobotę jeździć będą co 20 minut, a w weekendy co 30 minut.
Autobusy na linii nr 47 każdego dnia kursować będą co godzinę.

W związku ze zmianami tras niektórych linii autobusowych bilety okresowe wykupione na wybrane linie lub dwie linie obowiązują zarówno na nowych trasach, na starych oraz pokrywających się ze starym przebiegiem danej linii.