W autobusach lublinianie zostawiają worki z kapustą czy dokumenty

i

Autor: Yusek , CC BY-SA 3.0, wikimedia.org W autobusach lublinianie zostawiają worki z kapustą czy dokumenty

Zostawiłeś sztuczną szczękę w autobusie? Biuro rzeczy znalezionych ją przechowa [JAK DŁUGO?]

2015-10-27 11:38

Nie tylko czapki, parasole i dokumenty, ale także kule inwalidzkie i worek z kiszoną kapustą. Co można zostawić w miejskich autobusach?

Część przedmiotów odnajdywanych przez pracowników MPK Lublin w autobusach i trolejbusach trafia do utylizacji. Inne znaleźć można w biurze rzeczy znalezionych. Tam może się po nie zgłosić każdy, wystarczy dobrze opisać zagubiony przedmiot.

- Bardzo często do biura trafiają dokumenty – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.- Z dokumentami nie ma najmniejszego problemu, są one odsyłane policji i to policja później dostarcza je osobie, która te dokumenty zgubiła. Problem jest z rzeczami, których właścicieli trudno zidentyfikować. Jest tak na przykład z telefonami komórkowymi. Zazwyczaj gubimy telefon komórkowy, blokujemy go i nijak nie nie jesteśmy w stanie sprawdzić połączeń wybieranych i tym podobnych – dodaje.

Posłuchaj co można znaleźć w biurze rzeczy znalezionych. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Biuro rzeczy znalezionych MPK Lublin znajduje się przy ulicy Grygowej 56. Według nowych przepisów przedmioty odnalezione w autobusach przechowywane są tam tylko przez trzy dni. Następnie trafiają do miejskiej placówki przy ul. Dolnej 3 Maja 5.