Zapisy do żłobka rozpoczynają się w poniedziałek

i

Autor: ErikaWittlieb, CCO Public Domain, pixabay.com Zapisy do żłobka rozpoczynają się w poniedziałek

Żłobek na UMCS: Rusza rejestracja dzieci dla Maluchów na Uczelni!

2016-03-03 17:30

Ministerialny program „Maluch” rozpoczyna działanie w Lublinie. W poniedziałek rozpoczyna się rejestracja.  

Podmiot zewnętrzny, z którym UMCS podpisał umowę o prowadzeniu żłobka otrzymał dofinansowanie. Teraz instytucja zajmie się opieką nad dziećmi studentów, doktorantów oraz osób zatrudnionych przez Uczelnię.

Dziećmi zajmie się Żłobek Maluch.net. Ich celem jest stworzenie miejsca przyjaznego rodzinie, gdzie dzieci będę odkrywać swoje pasje i talenty oraz będą miały możliwość wszechstronnego poznania świata.

Rekrutacja Malucha na Uczelni

Od najbliższego poniedziałku, 7 marca br. ruszy rekrutacja do nowo utworzonego żłobka mieszczącego się w budynku przy ul. Langiewicza 16, czyli na terenie miasteczka akademickiego. Nabór prowadzony będzie poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie Maluch.net.

W pierwszej kolejności z rekrutacji mogą skorzystać dzieci studentów, doktorantów i pracowników Uczelni od  6 miesięcy do 3 roku życia. Utworzonych zostanie 28 miejsc. Otwarcie żłobka planowane jest na 4 kwietnia tego roku. 

Maluch to program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to odpowiedź na często pojawiający się problem z miejscami opieki. UMCS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno studentów, jak i pracowników.