Rekrutacja do przedszkoli będzie trwała przez cały marzec

i

Autor: Lucélia Ribeiro, CCO Public Domain, flickr.com Rekrutacja do przedszkoli będzie trwała przez cały marzec

Lublin: Rekrutacja do przedszkoli. Kto już musi iść do szkoły? [ZASADY, NABÓR]

2016-02-18 9:35

Do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przy szkołach oraz wszystkich form wychowania prowadzonych przez miasto. Już od 1 marca rusza rekrutacja dla najmłodszych uczniów.

Kto musi iść do przedszkola?

Dzieci sześcioletnie, czyli te urodzone w 2010 r. obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Do wyboru mają odbycie obowiązków w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej czy innej formie wychowania przedszkolnego.

Wszystkie sześciolatki, które już takie roczne przygotowanie przedszkolne mają za sobą mogą rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Dzieci pięcioletnie

Maluchy urodzone w 2011 roku również mogą skorzystać z wychowania przedszkolnego. Warunkiem jest, że dzieci te dotychczas nie uczęszczały do lubelskich przedszkoli lub jeśli uczęszczały to mogą teraz skorzystać z oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Oddziały przy szkołach

Oddziały przedszkolne  w szkołach pracują niczym oddzielne przedszkola. Działają bez przerw feryjnych i wakacyjnych, dzieci mają minimum 3 posiłki dziennie, a czas pracy dostosowany jest do potrzeb rodziców. Zakłada się, że nauczyciel oddziału przedszkolnego będzie wychowawcą tej grupy w klasach I – III.

Dzieci w wieku 3-6 lat

Wszyscy mali lublinianie urodzeni w latach 2010-2013, które dotychczas uczęszczały do przedszkoli, prowadzonych przez miasto Lublin mogą kontynuować uczęszczanie do swojego przedszkola.

Zapisy do przedszkoli

Na wolne miejsca we wszystkich placówkach przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Lublin będą przyjmowane dzieci zamieszkałe na terenie Lublina.

Nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego odbędzie się przez cały marzec 1-31 marca 2016 r.

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest w BIP Urzędu Miasta Lublin oraz na tablicach ogłoszeń w publicznych przedszkolach i szkołach podstawowych.

Strona programu rekrutacyjnego dostępna będzie od dnia 1 marca 2016 r. Zapisy odbywają się przez przez specjalnie przygotowaną stronę.

Masz pytanie?

Jesteś rodzicem malucha i masz pytanie dotyczące rekrutacji? Od 23 lutego działać będą specjalne telefony dla zainteresowanych rekrutacją do różnych form wychowania przedszkolnego w Lublinie.

Numery infolinii:

  • 81-466-39-63

  • 81-466-39-62

  • 81-466-39-61