Zerwali krzyż ze ściany i ruszyli w miasto. Krzysztof i Sebastian oskarżeni o obrazę uczuć religijnych

i

Autor: KPP Ryki Zerwali krzyż ze ściany i ruszyli w miasto. Krzysztof i Sebastian oskarżeni o obrazę uczuć religijnych

Grozi im do 2 lat więzienia

Zerwali krzyż ze ściany i ruszyli w miasto. Krzysztof i Sebastian oskarżeni o obrazę uczuć religijnych

2023-06-26 14:14

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi K. i Sebastianowi D., którzy odpowiedzą za znieważenie krzyża zabranego z jednego z kościołów w Dęblinie. Za obrazę uczuć religijnych grozi im do dwóch lat więzienia.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Rykach akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu Krzysztofowi K. i 23-letniemu Sebastianowi D. Prokurator napisał w akcie oskarżenia, że Krzysztof K. i Sebastian B. "działając wspólnie i w porozumieniu obrazili uczucia innych osób znieważając przedmiot czci religijnej". 2 stycznia 2023 roku oskarżeni zerwali ze ściany kościoła Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie drewniany krzyż i nieśli go ulicami miasta "wznosząc okrzyki oraz wykonując przyśpiewki kibicowskie". Następnie Sebastian D. uderzył krzyżem o asfalt powodując złamanie figurki ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

Czytaj też: Po odpuście parafialnym wszedł do kościoła. Zamiast modlitwy, zrobił TO! 39-latkowi grozi 10 lat więzienia

Po godz. 22 policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży krzyża z jednego z kościołów w Dęblinie. Szybko ustalono sprawców kradzieży. Funkcjonariusze odnaleźli uszkodzony krzyż w pobliżu kontenera przy ul. Grunwaldzkiej. Po zatrzymaniu mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Obaj byli wcześniej notowani za różne przestępstwa.

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?
Największa ruchoma szopka bożonarodzeniowa w kościele oo. Bernardynów pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie