Zepchnął busa do rowu i uciekł! Policjanci złapali go w Lublinie

2022-01-27 10:37
W busie podróżowało 13 osób
Autor: KPP Łęczna Na szczęście nikt z pasażerów nie odniósł ciężkich obrażeń

Kierowca ciężarówki, który w poniedziałek wczesnym rankiem w Zofiówce pod Łęczną (lubelskie) spowodował wypadek i uciekł, jest już w rękach policji. Tuż przed szóstą rano bus z kilkunastoma osobami na pokładzie zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Wszystko przez kierowcę ciężarówki jadącej z naprzeciwka, który zjechał na przeciwległy pas i dosłownie zepchnął auto z ludźmi do rowu.

Mężczyznę, 35-latka z Lublina policjanci zatrzymali w mieszkaniu. Znaleźli także pojazd marki iveco.

- Wkrótce trafi do prokuratury rejonowej w Lublinie, tam usłyszy zarzuty - mówi asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka prasowa KPP w Łęcznej. - Policjanci i prokuratorzy wnioskują o tymczasowy areszt dla tego mężczyzny.

Przypomnijmy,  w busie, który w poniedziałek 24 stycznia tuż przed szóstą rano wyjechał z Łęcznej do Lublina łącznie z kierowcą podróżowało 13 osób. Nie ujechali daleko. W Zofiówce, jakieś 5 km od łęczyńskiego dworca samochód wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

- Kierowca stracił panowanie nad pojazdem po tym, jak jadąca od strony Lublina ciężarówka zjechała częściowo ze swojego pasa i otarła się o busa - tłumaczy st. asp. Magdalena Krasna. - Kierujący pojazdem ciężarowym odjechał z miejsca zdarzenia.Na miejscu momentalnie pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy musieli wyciągać kilku pasażerów z leżącego pojazdu. Z trzynastu osób, osiem trafiło do szpitali w Łęcznej, Lubartowie i Lublinie. Na szczęście nie są to ciężki obrażenia, w większości skończyło się na urazach kończyn. Kierujący busem był trzeźwy.

Zobacz też: Chełm. Atak siekierą i pobicie za zwrócenie uwagi? Aresztowano 18-latka

Super Raport 26.01 (Goście: Leszek Miller - były premier oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Artur Dziambor
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE