W busie podróżowało 13 osób

i

Autor: KPP Łęczna Na szczęście nikt z pasażerów nie odniósł ciężkich obrażeń

Zepchnął busa do rowu i uciekł! Policjanci złapali go w Lublinie

2022-01-27 10:37

Kierowca ciężarówki, który w poniedziałek wczesnym rankiem w Zofiówce pod Łęczną (lubelskie) spowodował wypadek i uciekł, jest już w rękach policji. Tuż przed szóstą rano bus z kilkunastoma osobami na pokładzie zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Wszystko przez kierowcę ciężarówki jadącej z naprzeciwka, który zjechał na przeciwległy pas i dosłownie zepchnął auto z ludźmi do rowu.

Mężczyznę, 35-latka z Lublina policjanci zatrzymali w mieszkaniu. Znaleźli także pojazd marki iveco.

- Wkrótce trafi do prokuratury rejonowej w Lublinie, tam usłyszy zarzuty - mówi asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka prasowa KPP w Łęcznej. - Policjanci i prokuratorzy wnioskują o tymczasowy areszt dla tego mężczyzny.

Przypomnijmy,  w busie, który w poniedziałek 24 stycznia tuż przed szóstą rano wyjechał z Łęcznej do Lublina łącznie z kierowcą podróżowało 13 osób. Nie ujechali daleko. W Zofiówce, jakieś 5 km od łęczyńskiego dworca samochód wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

- Kierowca stracił panowanie nad pojazdem po tym, jak jadąca od strony Lublina ciężarówka zjechała częściowo ze swojego pasa i otarła się o busa - tłumaczy st. asp. Magdalena Krasna. - Kierujący pojazdem ciężarowym odjechał z miejsca zdarzenia.Na miejscu momentalnie pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy musieli wyciągać kilku pasażerów z leżącego pojazdu. Z trzynastu osób, osiem trafiło do szpitali w Łęcznej, Lubartowie i Lublinie. Na szczęście nie są to ciężki obrażenia, w większości skończyło się na urazach kończyn. Kierujący busem był trzeźwy.

Zobacz też: Chełm. Atak siekierą i pobicie za zwrócenie uwagi? Aresztowano 18-latka

Super Raport 26.01 (Goście: Leszek Miller - były premier oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Artur Dziambor
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?