Aeroklub czeka na pozwolenia. Pierwsze loty najprawdopodobniej w przyszłym roku

i

Autor: Jerzy Cabaj, Zamość online Aeroklub czeka na pozwolenia. Pierwsze loty najprawdopodobniej w przyszłym roku

Zamość: Zwiedzanie z wysokości chmur tylko dla odważnych

2015-09-17 10:40

Aeroklub Ziemi Zamojskiej stawia na rozwój i napływ klientów. Zainwestował w sprzęt, by wozić turystów. Już niedługo w ich ofercie znajdą się niezwykłe, podniebne wycieczki.  

Zamość można zwiedzać będąc w chmurach - w samolocie lub tandemie. Aeroklub Ziemi Zamojskiej rozwija się pod kątem turystyki. Obecnie inwestuje w sprzęt, dzięki któremu będzie można przewozić w przestworzach bardziej odważnych turystów.

- W przyszłym roku planujemy uzyskać certyfikaty do przewozów turystycznych - zapowiada Adam Bielak prezes zamojskiego aeroklubu. - Zarówno szybowce i samoloty będą służyć naszym turystom i mieszkańcom, aby mogli zapoznać się z lataniem. W ofercie będą także skoki tandemowe.

Posłuchaj o planach zamojskiego aeroklubu. Materiał Dominiki Saran.


Aeroklub szykuje turystom ekstremalne emocje. Będzie można skoczyć z wysokości 3,5 tysiąca metrów z przyczepionym do pleców instruktorem. Zadba on o bezpieczeństwo, podziwiającego Zamość z góry, turysty.

Aeroklub Ziemi Zamojskiej kupił już do lotów turystycznych cessnę. Samolot nabył od prywatnego inwestora z Litwy. Obecnie lotnisko w Mokrem czeka na pozwolenia. Jeśli takie dostanie to już w w przyszłym roku Zamość i okolice będzie można zwiedzać z góry.