W Zamościu miejskie lodowisko się rozpuszcza

i

Autor: Justa Dominik, instagram.com/llittle_j/ W Zamościu miejskie lodowisko się rozpuszcza

Zamość: Zakaz wchodzenia na lodowisko! Miejska atrakcja płynie

2016-01-12 11:36

Nie wolno wchodzić na rozmarzający się staw w parku miejskim w Zamościu. Przy mrozach przystosowana była jako lodowisko. 

Naturalna ślizgawka jest nieczynna – ostrzega zamojski magistrat. Miejsce jest monitorowane przez straż miejską, ale i oznakowana taśmami i tabliczkami

- Wydział Gospodarki Komunalnej zdecydował o zamknięciu lodowiska naturalnego mieszczącego się w parku miejskim – mówi Marek Gajewski z Zamojskiego Magistratu. - W wielu miejscach rozwieszone zostały taśmy zabezpieczające oraz tabliczki informujące o bezwzględnym zakazie wchodzenia na lód. Straż Miejska zwraca się z prośbą o stosowanie się do tego zakazu, aż do odwołania – mówi Gajewski.

Zakaz trwa, aż do odwołania. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Naturalne lodowisko wróci

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogli korzystać z naturalnej ślizgawki w parku miejskim przez tydzień. Ci, którym się spodobało będą mogli wrócić na specjalnie przygotowany staw już za kilka dni. Synoptycy znów prognozują spadki temperatur do – 10 stopni około niedzieli. Ale ślizgawka będzie dostępna dopiero wtedy gdy zniknie oznakowanie informujące o zakazie wstępu.

Zobacz, jak zamościanie bawili się na naturalnej atrakcji: