Wyposażenie siłowni kosztowało 55 tysięcy złotych

i

Autor: Hannes Grobe, Alfred Wegener Institute, CC-BY-SA-3.0, wikipedia.org Wyposażenie siłowni kosztowało 55 tysięcy złotych

Zamość: Szkolna siłownia za 55 tysięcy. Wyposażenie zadziwia

2015-10-19 15:17

Takiego sprzętu nie powstydziłyby się profesjonalne siłownie.  Ekonomik ma jedną z lepiej wyposażony szkolnych sal do fitnessu.  

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu mają nową siłownię. Inwestycja to nie tylko odświeżenie pomieszczeń, ale także nowoczesne wyposażenie.

Ławka prosta, hantle od 4 do 28 kilogramów, orbitrek i stopery to tylko część sprzętów z jakich korzystają licealiści. Uczniowie zamojskiego ekonomika nie ukrywają zachwytu. - Także wykonawcy, którzy ustawiali sprzęt byli zdziwieni, że to sprzęt dla szkoły - wyjaśnia Alicja Ciupa, dyrektor szkoły.

- Uczniowie mają do dyspozycji niemalże 20 stanowisk – mówi Tadeusz Manachowski, nauczyciel wychowania fizycznego. Fani fitnessu mogą z nich korzystać głównie podczas zajęć wf.

Z uczniami rozmawiała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Z związku ze zbliżającą się zimą dla uczniów zakupiono prawie sto par łyżew.

Placówka na realizację inwestycji pozyskała pieniądze z programu rządowego. Całość kosztów urządzeń, które stanęły w siłowni to 55 tysięcy złotych. W ramach tego samego projektu w został zainstalowany monitoring.