Trasa Green Velo od czerwca będzie dłuższa

i

Autor: Skitterphoto, CC2,0, pixabay.com Trasa Green Velo od czerwca będzie dłuższa

Zamość: Rowerowa autostrada do Hetmańskiego Grodu. Trasa Green Velo od czerwca będzie dłuższa [AUDIO]

2016-03-20 10:00

W wakacje cykliści będą mogli zwiedzić Zamojszczyznę rowerem. Zarząd Województwa Lubelskiego da pieniądze na oznakowanie nowego odcinka Green Velo.

Miłośnicy dwóch kółek będą mogli pojechać z Elbląga do województwa świętokrzyskiego. Czeka na  nich 5 parków narodowych. W sumie mają do dyspozycji prawie 2000 kilometrów ścieżek rowerowych biegnących przez kilka województw. Na Lubelszczyźnie mogą zwiedzić Chełm, Krasnystaw i już wkrótce Zamość. - Do tej pory trasa omijała miasto - mówi Andrzej Dziaduszek z zamojskiego PTTK - chcemy wybudować nowy odcinek od Zamościa do Nielisza - dodaje.


Nowa trasa ma liczyć 28 kilometrów. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji utwardzoną drogę, po której rzadko poruszają się samochody. Powstaną także specjalne oznakowania, a w samym Zamościu magistrat wybuduje nowe ścieżki rowerowe. - Chcemy, by w przyszłości powstała druga trasa, łącząca Zamość ze Zwierzyńcem - tłumaczy Andrzej Dziaduszek.


Posłuchaj jak będzie wyglądała nowa trasa Green Velo. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.


Dla wielbicieli dwóch kółek zamojskie PTTK już 13 sierpnia organizuje tygodniowy rajd rowerowy. Trasa obejmuje m. in. Roztocze i Puszczę Solską.