Szlak na Lubelszczyźnie ma ponad 400 km

i

Autor: Oscar Daniel Rangel Huerta, CCO Public Domain, flickr.com Szlak na Lubelszczyźnie ma ponad 400 km

Rowerowa rewolucja na wschodzie. Nowy Szlak Green Velo czeka na fanów dwóch kółek [MAPA]

2015-12-09 9:50

Z Elbląga do świętokrzyskiego można przejechać rowerem. A po drodze zwiedzić m. in. Chełm, Krasnystaw i Zwierzyniec. Zakończyła się budowa Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w lubelskim.

Łącznie województwem lubelskim do pokonanie jest ponad 400 km. Trasa biegnie wokół największych atrakcji turystycznych regionu. W przerważającej części biegnie po drogach publicznych. Urozmaiceniem są ścieżki leśne i wały przeciwpowodziowe.

- To jest największa trasa rowerowa. Przez województwo lubelskie prowadzi wokół niezwykle pięknych tras, które są unikatowe. Wzdłuż naszej rzeki Bug, która jest najbardziej dziką rzeką - mówi Krzysztof Grabczuk, wice marszałek województwa lubelskiego.

Posłuchaj czym nowy szlak jest dla Lubelszczyzny. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Szlak Green Velo to także szansa rozwoju turystycznego regionu. - Dziś istnieje bardzo duża szansa, że znacznie więcej turystów będzie odwiedzało nasze województwo – dodaje marszałek Grabczuk.

Na Lubelszczyźnie szlak prowadzi przez urokliwe Roztocze, wzdłuż nadrzecza Wieprza, przy Roztoczańskim Parku Narodowym, ukazuje zabytki architektury oraz m.in. kompleks czterech płytkich Stawów Echo. Podczas wycieczki rowerowej można poznać ostoję fauny i flory, przejechać przez liczne wąwozy czy wśród koni tarpanów, a także poznać sanktuaria w Jabłecznej, Kodniu czy Chełmie.

Szlak prowadzi przez atrakcyjne miejsca regionu

i

Autor: Green Velo Szlak prowadzi przez atrakcyjne miejsca regionu

Długość Green Velo na Lubelszczyźnie to 413,6 km. Trasa jest oznakowana i już czeka na rowerzystów. Na turystów czeka 41 Miejsc Obsługi Rowerzystów. Wartość inwestycji w województwie lubelskim to 55 mln złotych.

Pełną mapę znajdziecie na stronie Green Velo.