Zamość: POCIĄŁ NOŻEM 22-latka. Areszt za USIŁOWANIE ZABÓJSTWA. Co tam się stało?!

i

Autor: Pixabay/FreeToUseSounds

Zamość: POCIĄŁ NOŻEM 22-latka. Areszt za USIŁOWANIE ZABÓJSTWA. Co tam się stało?!

2020-11-19 15:07

Krwawa jatka w Zamościu. Policja wyjaśnia szczegóły tajemniczej awantury, która miała bardzo poważne skutki! Wiemy już, kto pociął nożem 22-latka. Potencjalny sprawca trafił do aresztu i odpowie za usiłowanie zabójstwa! Napastnik i ofiara nie starli się przypadkowo… Co tam się stało?!

Zaczęło się od telefonu na 112. W piątek przed północą 22-latek z Zamościa zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że został napadnięty i zraniony ostrym narzędziem. Na miejsce ruszyli policjanci.

Pokrzywdzony mężczyzna poinformował ich, że został kilkukrotnie ugodzony nożem. Sam zadzwonił na telefon alarmowy, wzywając pomoc. Został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala – informuje asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Problem w tym, że krwawy atak nie był wcale przypadkowy, a sprawca „nieznany”. Ba! Do napaści doszło nawet w innym miejscu, niż twierdził 22-latek. Policjanci szybko odkryli, że sprawa ma drugie dno. Jakie? Podobno 24-letni mężczyzna (późniejszy nożownik) miał obrazić przez telefon kobietę, a 22-latek (późniejsza ofiara) stanąć w jej obronie.

Nieporozumienie postanowili „wyjaśnić” podczas spotkania w cztery oczy. I tak też zrobili. W efekcie polała się krew.

Lubelskie pogotowie ratunkowe ma sześć nowych ambulansów

Policjanci ustalili, gdzie i co wydarzyło się w piątkową noc. Dało to podstawy do zatrzymania 24-letniego mężczyzny z Zamościa, który ranił 22-latka. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – informuje asp. Katarzyna Szewczuk.

24-latek został zatrzymany, a później – decyzją sądu – aresztowany na trzy miesiące. Śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa prowadzą policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.