Zamość przyciąga nowościami turystów i atrakcjami dla mieszkańców

i

Autor: materiał ilustracyjny turystyka.zamosc.pl Zamość przyciąga nowościami turystów i atrakcjami dla mieszkańców

Zamość czeka na turystów i przyciąga nowościami! Dobre pomysły? [AUDIO]

2016-05-02 10:53

Sezon turystyczny w Zamościu można już uznać za otwarty. Na majówkę do Zamościa tłumnie przyjechali turyści. Twierdza wschodu przyciąga nowościami!  

Zamość to m.in. znane dla turystów punkty: szeroko otwarta Twierdza Zamość i jej odrestaurowane mury, działające już pełną parą muzeum Arsenał i dokładane co roku kolejne atrakcje. W parku miejskim są już kajaki i podświetlane fontanny.

Miasto przygotowało też kilka nowości na nowy sezon. Sprawdzą się nie tylko dla turystów, ale też mieszkańców.

Stoliki do gry w szachy

Dwa stoliki do gry można będzie znaleźć obok siłowni na świeżym. - Nasz park był kiedyś miejscem rozgrywek szachowych – mówi Damian Miechowicz, dyrektor ds. Turystyki i Promocji Zamościa. - To były gigantyczne szachy. Na razie ustawimy dwa stoliki. Mamy nadzieję, że miłośnicy tego typu rozgrywek będą korzystali z naszego parku – dodaje.

Miejsca do grillowania

- Na terenach pofortecznych, w dwóch miejscach, czyli przy tzw. lunecie na plantach za Bastionem VII i między Bastionami I i II, a to jest południowa część murów. Będzie można legalnie grillować, palić ogniska – wyjaśnia Miechowicz.

Posłuchaj, gdzie legalnie grillować w Zamościu. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.  

Zarówno w parku miejskim czy na terenach pofortecznych trzeba też pamiętać o regulaminach, które zostały w tym roku przyjęte przez radę miejską. Co wolno, a czego nie można przeczytać na umieszczonych tam tablicach informacyjnych.