Jeśli chcesz mieć własny ogródek wystarczy wysłać maila

i

Autor: Condesign, CCO Public Domain, pixabay.com Jeśli chcesz mieć własny ogródek wystarczy wysłać maila

Załóż własny ogródek w centrum miasta! Wystarczą chęci, a dostaniesz wszystko co trzeba!

2016-07-05 18:43

Chcesz mieć własny warzywniak, a nie masz działki? Teraz możesz go uprawiać w patio Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

Centrum Spotkania Kultur umożliwia mieszkańcom Lublina założenie własnego ogródka na wewnętrznym patio naszego Centrum. Na chętnych czeka 25 stanowisk wraz z wyposażeniem Każdy ogrodnik dostanie niezbędne narzędzia ogrodnicze, pojemniki typu big-bag, worki i nasiona.

- Zakładanie miejskich ogródków to trend światowy, który chcemy kultywować – mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. - Rośliny pną się wzdłuż Alei Kultur, zielone dachy wieńczą budynek, prezentujemy wystawy fotografii i Land Art. Oddajemy patio, od strony ulicy Radziszewskiego, w ręce naszych gości i sąsiadów, wyposażamy ich w narzędzia, nasiona, sadzonki i zapraszamy do tworzenia miejskiej oazy zieleni w CSK – zachęca Franaszek.

Zgłoś się i zarezerwuj miejsce

Zgłoszenia już są przyjmowane. Swój ogródek mogą założyć osoby indywidualne lub drużyny. Wystarczy wysłać maila na adres rosne@spotkaniakultur.com.

Każdy zespół otrzyma swoje stanowisko z ziemią, nasionami i sadzonkami niezbędnymi narzędziami ogrodniczymi. Wspólne sadzenie odbędzie się 11 lipca o godzinie 18:00. Tego dnia ogrodnicy amatorzy będą pracować pod okiem eksperta, który odpowie na wszystkie ich pytania związane z uprawą oraz będzie służył praktyczną pomocą. Tabliczki będą informować o tym, kto opiekuje się poszczególnymi ogródkami.

Akcja zakończy się wyborem najładniejszego ogródka, a z plonów ogródkowych w CSK 24 września przyrządzona zostanie wspólna uczta na Placu Teatralnym.