Zagrody: 21-letni kierowca BMW potrącił 16-latkę! Koszmar na serwisówce pod Gorajem

i

Autor: KWP Lublin Zagrody: 21-letni kierowca BMW potrącił 16-latkę! Koszmar na serwisówce pod Gorajem

Wjechał w nastolatkę!

Zagrody: 21-letni kierowca BMW potrącił 16-latkę! Koszmar na serwisówce pod Gorajem

2022-07-05 11:18

Zagrody. Dramatyczny wypadek drogowy w gminie Goraj na Lubelszczyźnie. Młody kierowca BMW potrącił 16-letnią dziewczynę. Jechała na rolkach, miała słuchawki na uszach… Z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policja apeluje o ostrożność – nie tylko do kierowców – ale też do aktywnych obecnie rowerzystów, rolkarzy, miłośników hulajnóg czy deskorolek.

To zdarzenie mogło zakończyć się jeszcze bardziej tragicznie. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bezbronni „w starciu” z samochodami, które ważą setki kilogramów. Ich kierowców chroni blacha i liczne systemy bezpieczeństwa. Piesi, rolkarze czy rowerzyści – są bezbronni.

16-latka potrącona w Zagrodach trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Do dramatycznego wypadku doszło w piątek (1.07) wieczorem (ok. godz. 19.00) w gminie Goraj (pow. biłgorajski) na Lubelszczyźnie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło na drodze serwisowej w momencie wyprzedzania przez kierującego dziewczyny jadącej na rolkach w tym samym kierunku. Nastolatka miała na uszach słuchawki. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Okoliczności wypadku bada i ustala teraz policja. Wiemy, że zarówno 16-latka, jak i 21-letni mieszkaniec Biłgoraja, który kierował BMW, byli trzeźwi. Niewykluczone jednak, że obojgu zabrakło rozsądku i ostrożności.

Policja apeluje o rozwagę na drogach. Nie tylko do kierowców, ale też do aktywnych obecnie rowerzystów, rolkarzy, miłośników hulajnóg czy deskorolek. Uważajmy na siebie wzajemnie i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?