Zginęła trójka nastolatków

Wypadek w Trzech Króli. Co zeznał jedyny ocalały?

2023-03-15 9:26

Byli trzeźwi, ale jechali zdecydowanie zbyt szybko. Siedzący za kierownicą Patryk (18 l+), a także Piotr (17 l.+) i Julia (16 l.+) zginęli na miejscu po tym, jak w nocy z 5 na 6 stycznia w Lublinie stare audi owinęło się na słupie trakcji trolejbusowej. Żywy wyszedł jedynie Jakub (16 l.), który dopiero teraz potwierdził potworne wieści: filmik, który krążył w sieci nakręcił jego kolega na kilka sekund przed tragedią.

Potworne. Na liczniku kilkunastoletniego audi A4 140 km/h. Pędzi dwupasmową al. Jana Pawła II w kierunku rogatek Lublina.- Jak zginąć to na dzień przed Trzech Króli, k..wa - mówi Piotr. Film się urywa, za kilka sekund okazuje się, jak porażająco prorocze były to słowa. Od razu wiadomo było, że kierowca prawo jazdy miał od kilku tygodni. Prokuratura Okręgowa już kilka dni póżniej poinformowała o przyczynach śmierci nastolatków. - Urazy wielonarządowe były przyczyną śmierci trojga nastolatków, którzy zginęli w wypadku samochodowym na ul. Jana Pawła II w Lublinie – poinformowała w rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

O dramacie jaki rozegrał się 5 stycznia na ul. Jana Pawła II w Lublinie mówiła cała Polska. Tego dnia samochód od swojego krewnego pożyczył 18-letni kierowca. Prawo jazdy miał zaledwie od połowy grudnia. Razem z nim do auta wsiadł 17-latek, 16-latka i jej rówieśnik.

Około godziny 23.45 Audi A4 jedzie w kierunku al. Kraśnickiej. Tuż przed skrzyżowaniem z ul. Gęsią młody kierowca traci panowanie nad kierownicą. Samochód zjeżdża na trawnik, ścina barierki rozdzielające pasy jezdni i uderza w słup trakcji trolejbusowej. Huk słuchać w pobliskich blokach i na stacji benzynowej. Ludzie biegną na ratunek. Kierowca, jego koleżanka i 17-kolega umierają na miejscu. 16-latek był poważnie ranny. Dopiero teraz powiedział, co działo się w aucie.

– Skupiliśmy się m.in. na tym żeby ustalić, czy nagranie, które pojawiło się w internecie jest nagraniem oryginalnym – przyznaje Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Nastolatek potwierdził autentyczność tego nagrania.Do prokuratury trafiły także wyniki badań toksykologicznych. Młodzi ludzie byli całkowicie trzeźwi, tak od alkoholu, jak i innych substancji zmieniających świadomość.

Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!
Listen on Spreaker.