ratusz w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wybory samorządowe 2024. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk powalczy o reelekcję z poparciem PiS. Kto jeszcze kandyduje?

2024-02-06 11:12

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk stanie do walki o reelekcję w wyborach samorządowych 2024, startując z własnego komitetu wyborczego, ale mając poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Z kim będzie musiał się zmierzyć?

Obecny prezydent Zamościa Andrzej Wnuk powalczy o reelekcję. Ma poparcie PiS

„Zdecydowaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość, aby poprzeć kandydaturę pana Andrzeja Wnuka na prezydenta Zamościa” – powiedział poseł Jacek Sasin z PiS podczas niedzielnego (4 lutego) spotkania z mieszkańcami Zamościa. – „Pan Andrzej Wnuk to prezydent, który startuje ze swojego własnego komitetu. Jest prezydentem, który ponad sprawy polityczne, ponad swoje poglądy polityczne stawia przede wszystkim pracę i dobro mieszkańców Zamościa, rozwój tego wspaniałego, historycznego miasta, które z każdym rokiem pięknieje” – stwierdził Sasin dodając, że - jego zdaniem - kandydat jest pełen energii, zaangażowania, kieruje się swoimi przekonaniami, ideałami, nie ulega modom i naciskom.

Trump w wygra wybory prezydenckie? Ekspert ocenia

Sasin powiedział, że PiS „stawia w tych wyborach nie tylko na tych, którzy są wprost przedstawicielami naszej partii”, ale nie ucieka od „swojego partyjnego logo”. „Stawiamy na kandydatów, którzy dobrze pracują na rzecz swoich lokalnych społeczności” – stwierdził.

Wnuk podczas spotkania podziękował za poparcie. Jego zdaniem, przez ostatnie 9 lat w Zamościu realizowano wiele inwestycji.

„Myśmy zainwestowali do tej pory ponad 750 mln zł, z czego ponad 600 mln to było wsparcie rządowe i przez różnego rodzaju agendy np. przez sejmik województwa lubelskiego. Miasto się zmieniło niesamowicie” – powiedział.

Wnuk rządzi Zamościem od 2014 r., kiedy to startując z poparciem PiS zdobył 50,35 proc. głosów. Cztery lata później również startował z poparciem tego ugrupowania i uzyskał 51,52 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2024. Kto kandyduje na prezydenta Zamościa?

27 stycznia br. przewodniczący lubelskiej PO Stanisław Żmijan poinformował, że kandydatką jego ugrupowania na prezydenta Zamościa jest historyczka, zastępca dyrektora Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu Agnieszka Jaczyńska.

O fotel prezydenta Zamościa, oprócz Andrzeja Wnuka i Agnieszki Jaczyńskiej, będzie ubiegać się również Rafał Zwolak, który jest radnym miejskim od trzech kadencji.

Kiedy są wybory samorządowe 2024?

Pierwsza tura wyborów samorządowych w 2024 r. podczas których wybrani zostaną prezydenci i burmistrzowie poszczególnych miast oraz wójtowie gmin, została zaplanowana na 7 kwietnia (niedziela). Z kolei druga tura ma się odbyć dwa tygodnie później, 21 kwietnia (niedziela).

Sonda
Kto powinien wygrać wybory na prezydenta Zamościa w 2024 roku?