Burmistrz Świdnika odda władzę w mieście po 25 latach

i

Autor: Waldemar Jakson - Burmistrz Świdnika/facebook.com Waldemar Jakson oznajmił, że w zbliżających się wyborach na burmistrza Świdnika poprze kandydaturę Marcina Dmowskiego

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wybory samorządowe 2024. Burmistrz Świdnika odda władzę w mieście po 25 latach. Kto go zastąpi?

2024-02-28 17:00

Waldemar Jakson, który jako burmistrz rządzi Świdnikiem od 25 lat, oficjalnie ogłosił, że nie będzie ubiegał się o kolejną reelekcję w kwietniowych wyborach samorządowych. Jednocześnie zapowiedział, że przekazuje poparcie swojemu dotychczasowemu zastępcy, Marcinowi Dmowskiemu. Kto jeszcze powalczy o władzę w mieście?

Burmistrz Świdnika nie będzie walczył o reelekcję

Związany z Prawem i Sprawiedliwością Waldemar Jakson rządzi Świdnikiem od 1998 roku. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, a następnie w mediach społecznościowych oznajmił, że obecna kadencja jest jego ostatnią.

„Zdecydowałem, że nie będę startował w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza Świdnika. Świdniczanie darzyli mnie zaufaniem przez 25 lat. W każdych wyborach samorządowych wybierany byłem w pierwszej turze, co jest dla mnie wielkim powodem do dumy i za co dziękuję” – napisał urzędujący burmistrz. – „Przez całe minione ćwierćwiecze w centrum mojej zawodowej uwagi było dobro miasta. Tu się urodziłem, wychowałem i pewnie pozostanę do końca życia. Zawsze starałem się porozumieć ze wszystkimi mieszkańcami, niezależnie od ich poglądów politycznych, pytając, co dobrego możemy jeszcze zrobić dla Świdnika (…). Sprawując funkcję burmistrza było wiele trudnych momentów, ale przyszłość napawa mnie bardzo dużym optymizmem – zrealizowałem obietnice, które dałem mieszkańcom Świdnika” – dodał.

Michał Moskal w ogniu pytań! "Wygraliśmy wybory"

Marcin Dmowski powalczy o fotel burmistrza Świdnika. Ma poparcie ustępującego włodarza

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że o fotel włodarza miasta w kwietniowych wyborach będzie się starał dotychczasowy zastępca Jaksona, czyli Marcin Dmowski, któremu ustępujący burmistrz udzielił poparcia wskazując, iż przyczynił się on do „dynamicznego rozwoju miasta”.

Marcin Dmowski, który wraz ze mną realizował program nakreślony z udziałem mieszkańców, program radnych, mój, z którym również się utożsamiał, zasługuje na zaufanie świdniczan. Członkowie Platformy Obywatelskiej określają go jako trochę zbyt pisowskiego, zwolennicy PiS mówią, że jest za bardzo jak z Platformy Obywatelskiej. Moim zdaniem wskazuje to, że jest w stanie pogodzić obie postawy polityczne” – stwierdził Jakson.

Kto startuje w wyborach na burmistrza Świdnika w 2024 roku?

Mający poparcie PiS i Solidarności Marcin Dmowski zmierzy się w wyborach na burmistrza Świdnika z radną powiatową Edytą Lipniowiecką, startującą z ramienia KWW Koalicji 15 października. To pierwsza kobieta, która ubiega się o to stanowisko. Lipniowiecka ma poparcie Polski 2050, Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz ugrupowania Świdnik Wspólna Sprawa.

Wiadomo już także, że do walki o władzę w mieście stanie też kandydat wystawiony przez KWW Projekt Świdnik, którego oficjalnie mamy poznać podczas konferencji prasowej po południu 29 lutego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej będzie nim radny rady miasta Świdnik, Marcin Magier.

Kiedy są wybory samorządowe 2024?

Pierwsza tura wyborów samorządowych w 2024 r. odbędzie się 7 kwietnia (niedziela). Dwa tygodnie później zaplanowano natomiast głosowania w ramach drugiej tury. Ta odbędzie się 21 kwietnia.

Sonda
Kto powinien zostać burmistrzem Świdnika w wyborach w 2024?