Najpiękniejsze drogi w Polsce

i

Autor: pieknedrogi.pl Najpiękniejsze drogi w Polsce

Wskaż najpiękniejszą drogę w województwie lubelskim

2015-08-27 19:39

Jeszcze tylko do końca sierpnia można zgłaszać drogi wiodące przez najpiękniejsze rejony naszego województwa. Najlepsza z nich wezmie udział w filmowym projekcie pieknedrogi.pl. 

Autorzy projektu pięknedrogi.pl podróżują po Polsce w poszukiwaniu dróg wiodących przez malownicze krajobrazy, po których podróżowanie staje się przyjemnością. Wszystkie odwiedzone miejsca zostaną udokumentowane kamerą przyczepioną do drona. 

Akcja ma na celu odkrycie i pokazanie dziesięciu najpiękniejszych polskich tras. Opiera się na filozofii slow drivingu (jazdy bez konkretnego celu, dla przyjemności). - Taka podróż tym różni się od zwykłej, że nie ma w niej z góry określonego celu i precyzyjnie zaplanowanej trasy. Nie ma wykazu miejsc i zabytków, które trzeba zobaczyć, odhaczając je kolejno z przygotowanej wcześniej listy. Jest zatem więcej miejsca na spontaniczność i odkrywanie nowych, nieprzetartych szlaków - wyjaśnia Magdalena Węglewska z Mazda Motor Poland, która prowadzi projekt.

Z filozofii slow drivingu narodził się pomysł stworzenia projektu filmowego pod nazwą #pięknedrogi.pl. Ekipa, składająca się z pasjonatów życia slow, wyruszyła w Polskę w poszukiwaniu dziewięciu najpiękniejszych dróg, które będą filmowane głównie z dronów.

Do 31 sierpnia na stronie www.pieknedrogi.pl można zgłaszać swoje propozycje. Spośród nadesłanych pomysłów, jury wybierze jedną trasę, która zostanie sfilmowana i znajdzie się w końcowym materiale. Dodatkowo, osoba, która nadeśle zwycięską propozycję, otrzyma nagrodę w postaci drona.