Wronów: Makabryczny finał wypadku na drodze. 78-latka nie żyje [ZDJĘCIA]

2022-05-23 22:44
Wronów: Makabryczny finał wypadku na drodze. 78-latka nie żyje [ZDJĘCIA]
Autor: KWP Lublin Wronów: Makabryczny finał wypadku na drodze. 78-latka nie żyje [ZDJĘCIA]

Makabryczny finał wypadku na drodze wojewódzkiej numer 824, prowadzącej z Żyrzyna do Puław. We Wronowie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Ranni uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala. Niestety, życia 78-letniej kobiety nie udało się uratować. Pasażerka citroena zmarła. Śledczy wiedzą już, kto zawinił. 31-letni mężczyzna odpowie za tę tragedię?

Do tragedii we Wronowie doszło w piątek (20.05) przed południem. Po wypadku na drodze wojewódzkiej numer 824, prowadzącej z Żyrzyna do Puław, nikt nie wiedział jednak, że ostateczny bilans dramatycznego zderzenia pojazdów (volkswagena i citroena) będzie tak tragiczny. Co tam się stało?

Kierujący volkswagenem 33-latek z gminy Żyrzyn, jadąc od strony Puław, na wysokości stacji paliw, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, który chwilę wcześniej wyjechał ze stacji, zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka, od strony Żyrzyna, citroenem – opisuje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Wronów: Makabryczny finał wypadku na drodze. 78-latka nie żyje [ZDJĘCIA]
Autor: KWP Lublin Wronów: Makabryczny finał wypadku na drodze. 78-latka nie żyje

Kierująca i pasażerka z citroena trafiły do szpitala. Później okazało się, że finał całego zdarzenia był jeszcze tragiczniejszy. Dzień później (21.05) w szpitalu zmarła ranna 78-latka. Lekarzom nie udało się uratować życia rannej pasażerki citroena.

Po czołowym zderzeniu dwóch aut ruszyło śledztwo policji i prokuratury, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności dramatycznego wypadku. Kto zawinił? Żaden z dwojga kierowców roztrzaskanych samochodów – ustalili śledczy.

Express Biedrzyckiej 23.05 (Jarosław Gowin, gen. Waldemar Skrzypczak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak

Za tragedię odpowie 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. To on swoim fiatem fiorino wyjechał ze stacji na drogę tuż przed zderzeniem. Wymusił pierwszeństwo, zignorował przepisy i przez to doszło do tragicznego zderzenia – ustalili policjanci. Mężczyzna został zatrzymany.

Prokurator przedstawił mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w ten sposób, że nie zachowując szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu, spowodował, że kierujący volkswagenem, chcąc uniknąć z nim zderzenia, podjął manewr obronny, skręcając w lewo, przez co doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka prawidłowo citroenem – informuje Rejn-Kozak.

31-latek wkrótce może stanąć przed sądem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE