Wrak Atak już w weekend! Wyścigi zardzewiałych koni mechanicznych „Mocy przybywaj” [ZDJĘCIA, AUDIO]

2016-04-06 10:40

Rozbijanie aut, dachowania i stłuczki. Demolka po lubelsku i to zupełnie legalnie! Już w najbliższy weekend  

To wyścigi samochodów osobowych o wartości nie przekraczającej 1000zł, a ich wiek musi wynosić powyżej 10 lat. Były poligon wojskowy na Majdanku zamieni się w arenę walk koni mechanicznych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieciaków, pokazów a przede wszystkim adrenaliny.

Posłuchaj, co się dzieje podczas wyścigu wraków. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA. 

Na czym polega wyścig? Trzeba przejechać jak największą ilość okrążeń w danym czasie. Na starcie wyścigu stanie łącznie kilkadziesiąt aut.

- Można się wypychać, rozpychać czy uderzać inne pojazdy – tłumaczy Tomasz Wójtowicz, organizator wyścigu. - Oczywiście nie może to być ostre zachowanie i nagminne. Jest to sport bezpieczny z uwagi na to, że tor jest mocno techniczny, mocno kręty, z dużą ilością przeszkód – wyjaśnia.

Dla najmłodszych

Kiedy dorośli zapatrywać się będą w maszyny mechaniczne, najmłodsi mogą korzystać z ich wersji dmuchanych. Przy torze stanie gigantyczny dmuchany traktor ślizgawka.

5. Wrak Race w sobotę i niedzielę, 9 i 10 kwietnia. Pierwsze wyścigu od godziny 10.00. Impreza każdego dnia tra do godz. 19.00.

Wyścig odbywa się na terenie byłego poligonu wojskowego na Majdanku, obok toru motocrossowego. Wstęp na imprezę jest darmowy.