Wólka Orłowska: Wypadek w drodze do rzeźni. Dwie osoby ranne na DK 17

i

Autor: OSP KSRG Izbica Wólka Orłowska: Wypadek w drodze do rzeźni. Dwie osoby ranne na DK 17

Dramat na drodze

Wólka Orłowska: Wypadek w drodze do rzeźni. Zginął człowiek i koń [AKTUALIZACJA]

2022-07-06 10:55

Jechały na śmierć, gdy doszło do dramatycznego wypadku. Jeden z koni zginął na miejscu, drugi cudem przeżył i trafił pod opiekę weterynarza, choć jego dni i tak są raczej policzone… Dwie osoby trafiły do szpitala, na DK 17 lądował śmigłowiec LPR. Dramatyczny bilans fatalnego wypadku w Wólce Orłowskiej (trasa Krasnystaw-Zamość) na Lubelszczyźnie. Jednej z ofiar tragedii nie udało się uratować, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Wólka Orłowska (pow. krasnostawski) na Lubelszczyźnie. Ciężarówka wioząca konie rzeźne uderzyła w drzewo i wywróciła się. Dwie osoby zostały ranne, jedna z nich zmarła w szpitalu. Dramatyczny wypadek na DK 17. Wszystko wydarzyło się we wtorkowe (5.07) popołudnie, tuż po godz. 16.00.

Ciężarówka wypadła z drogi, uderzyła w drzewo i przewróciła się na bok – przekazał PAP kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – W wyniku tego wypadku dwie osoby z ciężarówki zostały ranne – poinformował po wyapdku rzecznik krasnostawskich policjantów. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, interweniowało pogotowie i lokalna Ochotnicza Straż Pożarna.

Niestety, życia jednej z rannych osób nie udało się uratować. W szpitalu zmarł 64-letni pasażer ciężarówki wiozącej konie, który został ranny w wypadku na drodze krajowej 17 w Wólce Orłowskiej. Kierowca samochodu przebywa w szpitalu – informuje PAP.

Ciężarówka przewoziła dwa konie do rzeźni. Jeden padł na miejscu, drugi trafił pod opiekę weterynarza, choć jego dni zapewne i tak są policzone – patrząc na wczorajszy cel jego podróży.

Skala zniszczeń dostawczaka jest ogromna. Ciężarówka po zderzeniu z drzewem i wywróceniu się do rowu została poważnie zniszczona. Widać to na zdjęciach zrobionych przez interweniujących na miejscu druhów z OSP Izbica. Siła uderzenia musiała być bardzo duża!

Droga Krasnystaw-Zamość w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Dlaczego dostawczak przewożący zwierzęta wypadł z drogi i uderzył w drzewo? Sprawę badają krasnostawscy policjanci. Jednocześnie mundurowi po raz kolejny powtarzają apel o ostrożność – niezależnie od tego, kogo przewozimy. Więcej rozwagi przyda się zwłaszcza przy zmieniających się jak w kalejdoskopie warunkach atmosferycznych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

We wtorek po godzinie 16.00 na odcinku drogi Krasnystaw-Zamość ciężarówka, którą jechali wypadła z drogi, uderzyła w drzewo i przewróciła się. Obydwaj mężczyźni – kierowca w wieku 72 lat i 64-letni pasażer – zostali ranni i trafili do szpitala – przekazał w rozmowie z PAP kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Po około dwóch godzinach od wypadku dostaliśmy informację, że pasażer ciężarówki zmarł. Nie przeżył też jeden z przewożonych koni, drugi otrzymał pomoc weterynaryjną – relacjonuje policjant.

Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?