Wólka Orłowska: Wypadek w drodze do rzeźni. Dwie osoby ranne na DK 17

i

Autor: OSP KSRG Izbica Wólka Orłowska: Wypadek w drodze do rzeźni. Dwie osoby ranne na DK 17

Dramat na drodze

Wólka Orłowska: Wypadek w drodze do rzeźni. Zginął człowiek i koń [AKTUALIZACJA]

2022-07-06 10:55

Jechały na śmierć, gdy doszło do dramatycznego wypadku. Jeden z koni zginął na miejscu, drugi cudem przeżył i trafił pod opiekę weterynarza, choć jego dni i tak są raczej policzone… Dwie osoby trafiły do szpitala, na DK 17 lądował śmigłowiec LPR. Dramatyczny bilans fatalnego wypadku w Wólce Orłowskiej (trasa Krasnystaw-Zamość) na Lubelszczyźnie. Jednej z ofiar tragedii nie udało się uratować, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Wólka Orłowska (pow. krasnostawski) na Lubelszczyźnie. Ciężarówka wioząca konie rzeźne uderzyła w drzewo i wywróciła się. Dwie osoby zostały ranne, jedna z nich zmarła w szpitalu. Dramatyczny wypadek na DK 17. Wszystko wydarzyło się we wtorkowe (5.07) popołudnie, tuż po godz. 16.00.

Ciężarówka wypadła z drogi, uderzyła w drzewo i przewróciła się na bok – przekazał PAP kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – W wyniku tego wypadku dwie osoby z ciężarówki zostały ranne – poinformował po wyapdku rzecznik krasnostawskich policjantów. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, interweniowało pogotowie i lokalna Ochotnicza Straż Pożarna.

Niestety, życia jednej z rannych osób nie udało się uratować. W szpitalu zmarł 64-letni pasażer ciężarówki wiozącej konie, który został ranny w wypadku na drodze krajowej 17 w Wólce Orłowskiej. Kierowca samochodu przebywa w szpitalu – informuje PAP.

Ciężarówka przewoziła dwa konie do rzeźni. Jeden padł na miejscu, drugi trafił pod opiekę weterynarza, choć jego dni zapewne i tak są policzone – patrząc na wczorajszy cel jego podróży.

Skala zniszczeń dostawczaka jest ogromna. Ciężarówka po zderzeniu z drzewem i wywróceniu się do rowu została poważnie zniszczona. Widać to na zdjęciach zrobionych przez interweniujących na miejscu druhów z OSP Izbica. Siła uderzenia musiała być bardzo duża!

Droga Krasnystaw-Zamość w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Dlaczego dostawczak przewożący zwierzęta wypadł z drogi i uderzył w drzewo? Sprawę badają krasnostawscy policjanci. Jednocześnie mundurowi po raz kolejny powtarzają apel o ostrożność – niezależnie od tego, kogo przewozimy. Więcej rozwagi przyda się zwłaszcza przy zmieniających się jak w kalejdoskopie warunkach atmosferycznych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

We wtorek po godzinie 16.00 na odcinku drogi Krasnystaw-Zamość ciężarówka, którą jechali wypadła z drogi, uderzyła w drzewo i przewróciła się. Obydwaj mężczyźni – kierowca w wieku 72 lat i 64-letni pasażer – zostali ranni i trafili do szpitala – przekazał w rozmowie z PAP kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Po około dwóch godzinach od wypadku dostaliśmy informację, że pasażer ciężarówki zmarł. Nie przeżył też jeden z przewożonych koni, drugi otrzymał pomoc weterynaryjną – relacjonuje policjant.

Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE