Nabór do Legii odbywa się w najbliższy weekend

i

Autor: DVIDSHUB, CCO Public Domain, flickr.com Nabór do Legii odbywa się w najbliższy weekend

Wojsko dla studentów [WIDEO] Legia Akademicka KUL rekrutuje

2015-11-18 11:55

Szkolą się z posługiwania bronią, chcą bronić Ojczyzny i znacząco poprawić sprawność fizyczną. Teraz można do nich dołączyć.  

W Lublinie działa wojsko dla... studentów. Przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rozwija się Legia Akademicka. Do sekcji należą zarówno panie jak i panowie. Zadaniem Legii jest przeszkolenie studentów z posługiwanie się bronią. Ćwiczenia te przeprowadzane są na prawdziwym sprzęcie.

- Legia Akademicka w Lublinie działa już 10 lat – sierżant Damian z Legii Akademickiej KUL. - Naszym zadaniem jest przeszkolić studenta z podstawowego posługiwania się bronią, z podstawowej taktyki. Wchodzą w to również szkolenia specjalistyczne: nurkowe, spadochronowe, saperskie. Nie ważna jest płeć, liczą się predyspozycje. Jeżeli taka kobieta na predyspozycje to pracuje na sprzęcie tak samo jak facet i wyrabia wszystkie normy.

Każdy członek Legii Akademickiej KUL jest niczym prawdziwy żołnierz. - Mundur wymaga od człowieka przede wszystkim zwiększonej sprawności psychicznej, jak i fizycznej. Jesteśmy podczas ćwiczenia normalnymi żołnierzami, poza tym, że nie bierzemy za to pieniędzy – dodaje sierżant Damian. - Mamy normalną broń, taką samą jaką mają żołnierze, normalne mundury, ten sam sprzęt, te same jednostki wojskowe, a także testy psychologiczne.

Każdy z kandydatów musi przejść szereg testów. Jednym z nich jest tekst psychologiczny, a są one sprawdzane przez psychologa wojskowego. Później legioniści idą na trzydniowe szkolenie, które jest mieszanką zwiększonego wysiłku fizycznego i psychicznego.

Posłuchaj czym naprawdę jest Legia Akademicka. Materiał przygotował AdamTykło, reporter Radia ESKA.

Jak wygląda rekrutacja do Legii Akademickiej?

Wszyscy uczestnicy muszą przejść trzy etapy rekrutacji:
1 Test psychologiczny sprawdzany przez psychologa wojskowego,
2 Rozmowa kwalifikacyjna i test sprawności fizycznej,
3 Kurs unitarny z elementami sprawdzianu sprawności fizycznej i odporności psychicznej (od wieczora 20 listopada do południa 22 listopada).

Zobacz jak wyglądają ćwiczenia teoretyczne lubelskiej Legii

Legia AkademickaWojsko dla studentów. Legia Akademicka KUL rekrutuje

Posted by ESKA INFO Lublin on 18 listopada 2015

Legia Akademicka jest stowarzyszeniem proobronne, nawiązujące do międzywojennych ochotniczych formacji wojskowych złożonych z młodzieży studenckiej. Skupia studentów lubelskich uczelni zainteresowanych działaniami podnoszącymi bezpieczeństwo Polski oraz wychowaniem obywatelskim opartym na wartościach chrześcijańskich i patriotycznych.

Lubelska Legia współpracuje z MON, ich szkolenia odbywają się w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, a zajęcia terenowe prowadzą instruktorzy Wojska Polskiego.

Najbliższa okazja do wstąpienia do Legii Akademickiej już w najbliższy weekend, 20 i 22 listopada do godziny 17.00. Rekrutacja odbędzie się na terenie koszarowym Majdanek.