Wojcieszków: Urodziła pijane dziecko! Wcześniej doszło do katastrofy na drodze

i

Autor: KWP Lublin Wojcieszków: Urodziła pijane dziecko! Wcześniej doszło do katastrofy na drodze

Roztrzaskane auto i pijany noworodek

Wojcieszków: Urodziła pijane dziecko! Wcześniej doszło do katastrofy na drodze

2022-11-14 12:12

Przerażająca historia z Lubelszczyzny. Osobówka wypadła z drogi i roztrzaskała się w rowie. Autem jechała pijana kobieta w zaawansowanej ciąży. Trafiła do szpitala i urodziła… pijane dziecko. Policjanci badają, co wydarzyło się na drodze, że doszło do tej tragedii, a sąd rodzinny ustali, co w ogóle dzieje się w życiu 31-letniej młodej matki.

Citroen roztrzaskał się w rowie. Obok siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Przekonywała policjantów, że to nie ona prowadziła… Wkrótce pijana 31-latka trafiła do szpitala i urodziła… pijane dziecko.

Citroen wylądował w rowie. 31-latka urodziła pijane dziecko!

To było sobotnie (12.11) popołudnie, prawie wieczór (przed godz. 18.00), środek długiego weekendu listopadowego po Święcie Niepodległości. Policjanci z Adamowa (pow. łukowski) na Lubelszczyźnie zostali wezwani do Wojcieszkowa. Tam – na spokojnym skrzyżowaniu dróg – doszło do fatalnego wypadku. Roztrzaskana osobówka wylądowała w rowie. Obok siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży!

Przy uszkodzonym pojeździe siedziała 31-latka z gminy Wojcieszków, która mówiła, że jest właścicielką auta, ale w chwili zdarzenia nie kierowała nim. Kobieta nie chciała powiedzieć, kto miał kierować jej samochodem w chwili zdarzenia. Rozmawiający z 31-latka policjanci stwierdzili, że kobieta jest pod działaniem alkoholu – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Policjanci szybko zbadali stan kobiety. Była w zaawansowanej ciąży i miała ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi wiedzieli, że nie ma na co czekać – kobieta musiała trafić pod opiekę lekarzy.

Po przewiezieniu jej do szpitala, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Okazało się, że w organizmie noworodka stwierdzono bardzo dużą ilość alkoholu – potwierdza Józwik.

Policjanci ustalają teraz, co wydarzyło się na drodze w Wojcieszkowie. Czy 31-latka faktycznie nie prowadziła auta? A jeśli tak, to kto kierował i dlaczego uciekł po wypadku? Sprawą młodej mamy zajmie się sąd rodzinny.

Wojcieszków: Urodziła pijane dziecko! Wcześniej doszło do katastrofy na drodze

i

Autor: KWP Lublin Wojcieszków: Urodziła pijane dziecko! Wcześniej doszło do katastrofy na drodze
Sonda
Czy gdyby nie alkohol, przestępstw w Polsce byłoby mniej?
Tajemniczy świat Beksińskiego w Lublinie. Na wystawę prac wielkiego artysty zaprasza Centrum Spotkania Kultur

Gdzie szukać pomocy w wyjściu z choroby alkoholowej?

Posłuchaj podcastu o trudnej walce z nałogiem.

Listen to "Milion osób w Polsce jest uzależnionych od alkoholu" on Spreaker.