Sprawę wyjaśnia policja

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym! Nie żyje 40-letni kierowca [ZDJĘCIA]

2023-02-04 15:46

Dramat w woj. lubelskim. W sobotę, 4 lutego 40-letni mężczyzna zginął w zderzeniu samochodu osobowego z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów. - Badane są przyczyny wypadku - poinformowała policja.

Wincentów: Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP w Lublinie przekazał, że w sobotę w południe (4 lutego) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (pow. krasnostawski) doszło do wypadku, w którym zginął 40-latek.

Ustalono wstępnie, że pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę bez wagonów wjechał kierowany przez 40-latka samochód osobowy subaru. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia pomimo reanimacji prowadzonej przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia. Maszynista lokomotywy był trzeźwy.

Zobacz zdjęcia ze zdarzenia!

- Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia - podał Karbowniczek. Jako najczęstszą przyczynę wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych policjant wskazał lekceważenie przepisów o ruchu drogowym.

- Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami - wskazał apelując do kierowców o ostrożność.

Sonda
Czy na przejazdach kolejowych jest bezpiecznie?
Wypadek na przejeździe kolejowym w Trawnikach