Znamy wakacyjny rozkład jazdy PKP. Oto najważniejsze zmiany! Dokąd pojedziemy z Lublina?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; pixabay.com/CC0/StockSnap Znamy wakacyjny rozkład jazdy PKP. Oto najważniejsze zmiany! Dokąd pojedziemy z Lublina?

Znamy wakacyjny rozkład jazdy PKP. Oto najważniejsze zmiany! Dokąd pojedziemy z Lublina? [AUDIO]

2019-05-30 20:13

PKP podało już letni rozkład jazdy pociągów z Lublina w inne rejony kraju oraz rozkład połączeń lokalnych. Zmiany na kolei wejdą w życie 9 czerwca.

Z najważniejszych zmian: z Lublina będzie można codziennie dojechać na Roztocze, nocnym pociągiem dostaniemy się nad morze, a nawet na sam Półwysep Helski, a Zamość – dostanie bezpośrednie połączenie ze stolicą naszego kraju. W Lublinie niektóre dalekosiężne pociągi będą zatrzymywały się także na dworcu Lublin Północny.

PKP kazało nam nieco dłużej w tym roku poczekać na wakacyjny rozkład jazdy. Jak pewnie już wiecie z naszych wiadomości – z powodu przeciągających się remontów na torach w całym kraju, ogłoszenie rozkładu trzeba było przełożyć w czasie. Pasażerowie nie mieli też możliwości kupowania tańszych biletów na bardziej odległe terminy. Ale już jest – wakacyjny rozkład, który zacznie obowiązywać 9 czerwca. Co prawda część połączeń nadal pozostaje bez możliwości wcześniejszego kupowania biletów, ale wiele innych PKP już odblokowało.


Zacznijmy od zmian dotyczących Lublina. Nocnym pociągiem będziemy mogli pojechać nad morze. Do wyboru będą dwie stacje końcowe: Kołobrzeg albo Hel. To połączenie ruszy 19 czerwca. Pociąg TLK Mierzeja będzie wyruszał z Lublina po godzinie 18.00, na miejsce dotrze rano kolejnego dnia.

>>> Trener molestował swoich podopiecznych?! 27-latek z Lubelszczyzny w areszcie


Niektóre połączenia dalekosiężne będą zatrzymywać się także na dworcu Lublin Północny. Chodzi o TLK Warta, TLK Noteć i Kiev Express.

Od 22 czerwca ruszy też sezonowe połączenie z Lublina na Roztocze. W ten sposób dotrzemy m.in. do Suśca, Zwierzyńca i Szczebrzeszyna, w szynobusach będzie możliwość przewożenia rowerów.

>>> O psie, który... przeżył powódź. Pomóżmy mu wrócić do domu!


Dobre wieści dla mieszkańców Zamościa. Tamtejsi pasażerowie dostaną bezpośredni pociąg do Warszawy. Będzie to szybsze połączenie niż do tej pory, bo omijające stację Rejowiec. Z Zamościa do stolicy powinniśmy dojechać w 5,5 godziny. W weekendy, począwszy od końcówki czerwca, kursować będą też szynobusy z Chełma do Włodawy – będzie można w takim razie dostać się nad Jezioro Białe.

Niestety, są i złe informacje dla posiadaczy rowerów, którzy ze swoimi jednośladami chcieliby udać się gdzieś dalej w Polskę. Dedykowane wagony do przewozu rowerów znajdą się tylko w trzech, odjeżdżających z Lublina pociągach: w TLK Zamoyski, TLK Kochanowski (nad morze) oraz Kiev Ekspress. W pozostałych pociągach rowery trzeba będzie jakoś upchnąć obok toalet.

Rozkłady jazdy są już dostępne na stronie PKP Intercity.

>>> Mieszkańcy Lublina narzekają na komary. Ratusz zajmie się nimi, gdy... poprawi się pogoda [AUDIO]

>>> Ratusz unieważnia przetarg na remont Al. Racławickich. „Nie rezygnujemy z tego projektu”
 

Zobacz WIDEO!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE