W kinie w Lublinie... w nocy, w samochodzie. Wystartowało kino plenerowe [ZDJĘCIA]

2020-07-05 19:56 Mariusz Mucha
W kinie w Lublinie...nocą w samochodzie. Ruszyło pierwsze kino samochodowe
Autor: Mariusz Mucha/SUPER EXPRESS W kinie w Lublinie...nocą w samochodzie. Ruszyło pierwsze kino samochodowe

W Lublinie ruszyło pierwsze w historii profesjonalne kino samochodowe. Podczas debiutu dopisała pogoda i widzowie, których auta licznie zaparkowały na placu z tyłu Targów Lublin. A że najbardziej lubimy filmy, które już widzieliśmy, na pierwszy ogień poszła komedia „Chłopaki nie płaczą” Olafa Lubaszenki. Kino plenerowe wystartowało. Wybierzecie się?

Czegoś takiego brakowało w naszym mieście, zwłaszcza w ciepły lipcowy wieczór. W piątek pierwsze auta parkowały już na długo przed godziną 21.00, na którą zaplanowali start organizatorzy „W Kinie w Lublinie”. Przyjechało ich blisko setka – od luksusowych limuzyn po auta klasy budżetowej. Wszyscy świetnie się bawili - w końcu przygody rodzimych mafiosów bawią niezmiennie od lat.

Przeciwnik KO demoluje banery Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W cenie biletu – 10 zł, mógł wjechać samochód z dwiema osobami na pokładzie. Dźwięki filmu słuchać można było z własnego radia, a z samochodu wyjść po coś do picia lub popcorn.

W przyszłym tygodniu ma być już nieco drożej. Kino czynne będzie od czwartku.

Chcemy prezentować także filmy z akcentem lubelskim, czyli m.in. te kręcone w Lublinie, w których zagrał Lublin czy lubelscy aktorzy. Współpracujemy w tym celu z Urzędem Miasta Lublin i Lubelskim Funduszem Filmowym. Ten cykl będzie bezpłatny – zapowiadają organizatorzy.

Zobacz też: Adamów: Dziecko na crossie. 10-latek wjechał wprost pod auto