Uniwersytet Dziecięcy UMCS

i

Autor: UMCS Lublin Uniwersytet Dziecięcy UMCS

W Bełżycach powstała piąta filia Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

2015-09-16 20:24

Nawet 250 dzieci ze szkół podstawowych może zapisać się na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Bełżycach. W tym roku kolejny oddział powstanie również w Opolu Lubelskim.

Pierwszy wykład w Bełżycach zaplanowano na najbliższy czwartek na godzinę 10.30. Wykład inauguracyjny pt. "Magiczna chemia" odbędzie się w Miejskim Domu Kultury (Bełżyce, ul. Tysiąclecia 26).

- Zajęcia dla dzieci są bezpłatne, koszty pokrywa w całości Gmina Bełżyce. W ciągu roku akademickiego mali studenci wezmą udział w 4 wykładach - wyjaśnia Magdalena Kozak-Siemińska, rzeczniczka prasowa UMCS. 

Uniwersytet Dziecięcy UMCS działa od 2012 r., rozpoczął działalność wykładami dla 250 dzieci. W br. na zajęcia w Lublinie i 6 filiach będzie uczęszczać ok. 7 000 małych studentów. Dzięki temu UD UMCS jest największym w Polsce uniwersytetem dla dzieci. 

W tym roku odbędzie się jeszcze inauguracja działalności UD UMCS w Opolu Lubelskim. Czwarty rok działa filia w Nałęczowie, drugi rok w wykładach będą uczestniczyć dzieci z Puław i Końskowoli.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.umcs.pl/pl/uniwersytetdzieciecy.htm