Urząd Marszałkowski zachęca do zwiedzania Lubelszczyzny i kusi nagrodami

2020-07-03 15:53 OM
Urząd Marszałkowski zachęca do zwiedzania Lubelszczyzny i kusi nagrodami
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/muraszcz__

Wystartował właśnie ogólnopolski konkurs fotograficzny "Kierunek lubelskie krajobrazy". Ma on na celu zaprezentowanie walorów przyrodniczych naszego regionu.

- Województwo lubelskie jest idealnym miejscem do pozyskania tzw. dobrej energii - mówi Sebastian Trojak, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego. - Przede wszystkim chcemy pokazać piękno lubelskiej przyrody. Chcemy zaprosić Państwa do odwiedzenia parków narodowych oraz nieco mniej znanych 17 parków krajobrazowych. Poprzez ten konkurs chcemy zwrócić uwagę na środowisko, które nas otacza.

Rajd po krew. 60-latek przejedzie rowerem Polskę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach: "Poleski Park Narodowy", "Roztoczański Park Narodowy", "Lubelskie Parki Krajobrazowe" oraz "Lubelskie pszczoły i pasieki".

- Udział w konkursie mogą wziąć zarówno dzieci, dorośli, profesjonaliści jak i amatorzy - mówi Emilia Flis, zastępca dyrektora w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych. - Aby wziąć udział w konkursie wystarczy po prostu przyjechać na nasze piękne lubelskie tereny i zrobić zdjęcie przedstawiające piękno tutejszej przyrody. Fotografia powinna być wykonana w terminie wakacyjnym od 3 lipca do 31 sierpnia.

W konkursie zostanie nagrodzonych 15 osób. Urząd na nagrody przeznaczył ponad 20 tysięcy złotych. Szczegóły konkursu na stronie.