Ekstremalnie Upał w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Ekstremalne temperatury!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/TerriC Ekstremalnie Upał w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Ekstremalne temperatury!

Fatalna prognoza!

Upał w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Ekstremalne temperatury! IMGW ostrzega [AKTUALIZACJA]

2022-08-18 15:33

Ponad trzydzieści stopni w cieniu w trakcie dnia – tak będzie w czwartek i w piątek w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Teraz już w całym regionie obowiązują ostrzeżenia IMGW II stopnia! Temperatury odczuwalne będą szybowały do nieznośnego poziomu. Upał może być śmiertelne groźny dla dzieci, osób starszych lub chorych albo zwierząt domowych.

Komunikat od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest prosty: „prognozuje się upał”. Te trzy słowa to zapowiedź ekstremalnych temperatur, które dadzą w kość nawet największym miłośnikom lata i gorących dni. Tym razem upalne będą nawet noce – bo wówczas temperatura spadnie najwyżej (najniżej) do 17 stopni.

AKTUALIZACJA

Już nie tylko na północy, zachodzie i w centrum województwa lubelskiego, ale w całym regionie – obowiązuje ostrzeżenie II stopnia (w trzystopniowej skali) o upałach. W czwartek IMGW zaktualizował ostrzeżenia i rozszerzył je na cały region. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C – ostrzegają synoptycy IMGW.

Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina

Alert II stopnia obejmuje prawie cały kraj, bo fala gorącego powietrza dociera nad Polskę i pali niemiłosiernie we wszystkich regionach. Tak gorąco jak w czwartek, piątek i sobotę (18-20.08) na Lubelszczyźnie w ostatnim czasie jednak nie było.

Ostrzeżenie II stopnia dla województwa lubelskiego obowiązuje od czwartku (18.08) do sobotniego (20.08) wieczora, do godz. 20.00. Nie oznacza to jednak, że np. niedziela przyniesie duże ochłodzenie – nic na to nie wskazuje. W weekend za to najpewniej powrócą intensywne burze.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?