Turów: Wjechał w człowieka i… UCIEKŁ. Zostawił go na pastwę losu. DRAMAT na drodze

i

Autor: KWP Lublin

Turów: Wjechał w człowieka i… UCIEKŁ. Zostawił go na pastwę losu. DRAMAT na drodze

2020-12-21 9:37

Wjechał busem w człowieka na rowerze! Potrącił i… uciekł. Dramatyczny wypadek w Turowie i skandaliczne zachowanie kierowcy. Po zatrzymaniu tłumaczył, że bał się zwolnienia z pracy. 33-latek nie ucieknie przed sprawiedliwością. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami aresztu.

Rozwoził pieczywo i dostawczakiem wjechał w człowieka na „krajówce”. Od dramatycznego wypadku w Turowie minęło kilka tygodni, ale jego sprawca nie uniknie odpowiedzialności. Wjechał w człowieka i uciekł, zostawiając go na pastwę losu.

Zobacz też: Puławy: Zginęli pod gruzami własnego domu. Wybuch zabił małżeństwo. NOWE FAKTY [ZDJĘCIA]

Miesiąc temu, 21 listopada, na DK 19 miał miejsce dramatyczny wypadek. Nieznany wówczas sprawca potrącił jadącego rowerem 67-latka i odjechał z miejsca zdarzenia. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy. W ubiegłym tygodniu 33-latek został zatrzymany.

– W trakcie przesłuchania przyznał się do winy – informuje asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. – Mundurowym swoją zachowanie tłumaczył spanikowaniem w chwili zdarzenia. Bał się również zwolnienia z pracy, gdyby wyszło na jaw, że spowodował wypadek.

Super Raport 18.12 ( Goście: Sławomir Neumann - PO, były wiceminister zdrowia oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk)

33-latek po wypadku wymienił w samochodzie uszkodzone lusterko. Chciał zrobić wszystko, by nie dosięgły go konsekwencje. Za swoje zachowanie będzie jednak musiał odpowiedzieć przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo zwiększoną o połowę – tłumaczy Mucha.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!