Turobin: Potrącił rowerzystkę i… próbował uciec! 73-latka złapał policjant z Warszawy [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Lublin

Turobin: Potrącił rowerzystkę i… próbował uciec! 73-latka złapał policjant z Warszawy

2021-04-20 13:03

Turobin. 73-latek potrącił rowerzystkę i próbował uciec. Pirat drogowy został jednak szybko zatrzymany. To niezwykły zbieg okoliczności, że policjant z Warszawy na urlopie był we właściwym miejscu i czasie. Dzięki temu 73-letni pirat drogowy nie uniknie kary. Grożą mu surowe konsekwencje: więzienie, zakaz kierowania i duże kary finansowe. Zasłużył? W Turobinie (pow. biłgorajski) potrącił rowerzystkę. Zostawił ranną kobietę na pastwę losu, a sam chciał uciec przed odpowiedzialnością. Co on sobie wyobrażał? Być może ocenę sytuacji zaburzał mu alkohol krążący w żyłach.

Potrącił rowerzystkę i próbował uciec! 73-letni mieszkaniec gminy Turobin w sobotę wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i spowodował poważny wypadek. Najgorsze jest to, że chciał zostawić ranną kobietę na pastwę losu! Jak tak można?! Los bywa jednak sprawiedliwy. Pirat drogowy nie uniknie kary. 73-latka złapał policjant z Warszawy. Był na urlopie, ale znalazł się we właściwym miejscu i czasie. Senior miał znacznie więcej na sumieniu. W ogóle nie powinien siadać za kierownicą samochodu w takim stanie – miał 1,5 promila, za to nie miał uprawnień. Jego auto nie było dopuszczone do ruchu. Swoją nieodpowiedzialnością spowodował ogromne zagrożenie na drodze. Teraz odpowie za to przed sądem.

Zobacz też: Koronawirus. Ile dziś nowych przypadków zakażeń? Raport o COVID-19 z Lubelskiego [20.04.2021 r.]

Turobin: Potrącił rowerzystkę i… próbował uciec!

Do potrącenia rowerzystki doszło na ul. Szczebrzeskiej w sobotnie popołudnie. – 73-letni mieszkaniec gminy Turobin kierując osobowym fiatem, potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Kierowca chciał uniknąć odpowiedzialności, więc postanowił… zwyczajnie uciec. Zostawił ranną kobietę na pastwę losu! Jak tak można?

Turobin: 73-latka złapał policjant z Warszawy

To niezwykły zbieg okoliczności, że policjant z Warszawy na urlopie był we właściwym miejscu i czasie. Dzięki temu 73-letni pirat drogowy nie uniknie kary. Funkcjonariusz z Woli zauważył powstałe zamieszanie i postanowił interweniować.

Mężczyzna został zatrzymany kilka ulic dalej przez dzielnicowego na co dzień służącego w Komendzie Rejonowej Policji IV Warszawa, przebywającego w tym czasie na urlopie. Policjant, znajdując się w okolicy, usłyszał zamieszanie powstałe na ulicy i natychmiast zareagował, zatrzymując zbiega – informuje Klimek.

Wypadek w Turobinie. Kierowca potrącił rowerzystkę

Ranna rowerzystka została przetransportowana do szpitala. Badania wykazały, że nie odniosła poważnych obrażeń. 73-letni sprawca wypadku w Turobinie nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. A to nie koniec jego „grzechów”. – Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B, a samochód, którym kierował, nie był ubezpieczony – wylicza mł. asp. Klimek. Senior stwarzał zagrożenie dla siebie i innych.

Dzięki reakcji policjanta z Warszawy nie uniknie kary. Grozi mu dwuletnia odsiadka w więzieniu, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz konieczność zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – od 5 do 60 tysięcy złotych.

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych