Nie tylko widoki z Wieży Trynitarskiej są piękne. Sama wieża również zachwyca

i

Autor: Justyna Ławniczak, instargam.com/justynalawniczak Nie tylko widoki z Wieży Trynitarskiej są piękne. Sama wieża również zachwyca

Trynitarska z dołu

2016-10-25 18:55

Najwyższy punkt widokowy Lublina częściej pokazuje panoramę miasta. Na zdjęciach prezentuje się rzadziej. Wieża Trynitarska jest piękna, sami zobaczcie.

Neogotyca dzwonnica ma 40 metrów wysokości. Jej nazwa pochodzi od zakonu trynitarzy, którzy w przybywali w pobliżu wieży, klasztornych zabudowaniach pojezuickich.

Dziś w Wieży Trynitarskiej swoją siedzibę ma Muzeum Archidiecezjalne, znaleźć w min można: obrazy, ikony, rzeźby oraz instrumenty muzyczne użytkowane niegdyś w kościołach Lubelszczyzny. W wieży są cztery dzwony m.in.: Michała – największy dzwon Lublina, Marię, która dzwoni podczas uroczystości.

Na Wieżę Trynitarską można wejść i stamtąd podziwiać panoramę Lublina. Zwiedzanie rozpoczyna się tuż obok Archikatedry Lubelskiej.  

Które miejsca, zakątki czy zabytki najbardziej lubicie w Lublinie? Pokażcie je innym. 

Wyślij zdjęcie!

Na ESKA INFO Lublin mogą pojawić się też Wasze zdjęcia! Jesteście na czasie z informacjami i wydarzeniami dziejącymi się w Lublinie? Lubicie fotografować? Wasze zdjęcie może pojawić się w portalu ESKA INFO Lublin!

Zdjęcia, filmy i informacje możecie wysyłać na maila: lublin.eskainfo@grupazpr.pl lub wiadomościami na FacebookuDla najaktywniejszych Czytelników pod koniec każdego miesiąca mamy przygotowane nagrody.