Rodzina przerwała pogrzeb. Zauważyli to w ostatniej chwili. Skandal!

i

Autor: SHUTTERSTOCK, Lubelska policja, KP PSP Opole Lubelskie

Szok!

Tragiczny wypadek w Chodlu. Doszło do zamiany ciał dwóch ofiar. Rodzina przerwała pogrzeb

2023-08-30 21:00

Fatalna pomyłka! Rodzina tragicznie zmarłej kobiety zauważyła w trakcie pogrzebu, że w trumnie leży obcy człowiek. Prokuratura bada sprawę. Potwierdzono już, że doszło do pomyłki w oznaczeniu ciał dwóch kobiet, które zginęły w wypadku w Chodlu (woj. lubelskie).

14 sierpnia 2023 roku na obwodnicy Chodla (pow. opolski) doszło do wypadku, w którym zginęły trzy osoby. Z ustaleń policjantów wynika, że 77-letni kierowca opla astry wyjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo nad kierującym bmw. Zginęły trzy pasażerki z opla siedzące na tylnej kanapie auta. 23-letni kierowca opla trafił do szpitala.

Zamieniono ciała. Fatalna pomyłka

Janina G., Wanda S. i Teresa G. zginęły na miejscu. Kobiety były członkiniami Poniatowskiego Klubu Seniora, aktorkami teatru "Fajna ferajna". Znały się od dzieciństwa. Wszystkie były mieszkankami miasta Poniatowa pod Opolem Lubelskim. W ubiegłym tygodniu prokuratura informowała, że w trakcie ceremonii pogrzebowej 75-latki, przed udaniem się do kościoła członkowie rodziny zakwestionowali, że jest to ich matka i babcia. Z informacji śledczych wynika, że wcześniej rodzina rozpoznała zwłoki 75-latki i nie poddawała w wątpliwość jej tożsamości. Kilka dni wcześniej odbył się pochówek pierwszej ofiary tego samego wypadku, tj. 72-letniej kobiety. Prokuratura potwierdziła, że doszło do zamiany ciał dwóch kobiet. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj też: Przerażający napis na grobie 16-letniego Eryka ujawnia, jak zginął. Poruszający widok

W poniedziałek odbyła się ekshumacja zwłok jednej z ofiar wypadku. Chodzi o pierwszą pochowaną osobę. Nie ma jeszcze wyników zleconych badań. Właściciel zakładu pogrzebowego powiedział PAP, że jego firma nie ponosi odpowiedzialności za pomyłkę. - Ciała osób zostały nam przekazane z nazwiskami. Nie mieliśmy możliwości weryfikacji poprawności tych informacji - stwierdził.

Poruszający wiersz na grobie zamordowanego diakona Mateusza. Serce pęka
Listen on Spreaker.