Wypadek w Kobiałkach

i

Autor: KWP Lublin Wypadek w Kobiałkach

Tragiczny weekend na drogach: śmiertelne wypadki i kilka straconych praw jazdy

2016-05-23 10:39

Zaledwie w sobotę na drogach Lubelszczyzny zbierane jest śmiertelne żniwo. Zginęło dziecko oraz dwóch mężczyzn.

W sobotę przed południem w Kobiałkach Starych zderzyły się dwa samochody. Czołowo zderzyły się opel astra z ciężarowym Dafem. Mimo reanimacji, na miejscu zginął 11-letni pasażer opla, w szpitalu zginał 56-letni kierowca, ojciec chłopca. Do szpitala trafił również 25-letni kierowca ciężarówki.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w Krasieninie zginął mężczyzna jadący na motocyklu MZ. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie kościoła.

Seria zabranych praw jazdy

Lubartowska drogówka patrolowała okolice Firleja. Najpierw zatrzymali audi, którym kierował 34-letni lublinianin. Miał 0,23 promila alkoholu we krwi. On jako pierwszy stracił prawo jazdy. Kilkadziesiąt minut później z dokumentem pożegnała się 23-latka z Lublina. W terenie zabudowanym jechała 112 km/h. Zaledwie godzinę po niej prawo jazdy stracił motocyklista, który przekroczył prędkość o 81km/h. 33-latek z gminy Lubartów miał na liczniku 131 km/h.

Niedzielny poranek rozpoczął się wypadkami w Świeciechowie i Wólce Łabuńskiej. Kierowca jaguara jechał zbyt szybko i wypadł na zakręcie z drogi. Pasażerka trafiła do szpitala. Kierowca renaulta z Wólki Łabuńskiej najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą.