Tragedia w Hołownie. 38-latek roztrzaskał się o drzewo

i

Autor: KWP Lublin Tragedia w Hołownie. 38-latek roztrzaskał się o drzewo

Tragedia w Hołownie. 38-latek roztrzaskał się o drzewo

2022-02-03 22:52

Makabryczny wypadek drogowy na Lubelszczyźnie. W Hołownie samochód osobowy zjechał z drogi i roztrzaskał się o drzewo. Jego kierowca jechał zdecydowanie za szybko? 38-latek zginął na miejscu tragedii. – Siła uderzenia spowodowała, że opel został wyrzucony kilkanaście metrów na pole – relacjonują policjanci, którzy badają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.

Wypadek w Hołownie (pow. parczewski) na Lubelszczyźnie. Do tragedii doszło w czwartkowy poranek (3.02.2022), gdy warunki pogodowe były mocno niesprzyjające. Czy to właśnie to przesądziło o makabrycznym finale całego zdarzenia? Okoliczności tragedii bada teraz policja, jednocześnie apelując o więcej ostrożności, rozwagi i przestrzeganie przepisów.

Zobacz też: Lublin: Chciał zabić kierowcę Bolta?! Piotr P. wpadł w furię. Powód przeraża

W Hołownie 38-letni kierowca roztrzaskał się o drzewo. Zginął na miejscu w czwartkowy poranek

– Do wypadku doszło na drodze powiatowej między Podedwórzem a Kodeńcem. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący oplem na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych – relacjonuje st. sierż. Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Super Raport 03.02 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Tomasz Trela - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak

Niestety, konsekwencje wysokiej prędkości i nieopanowania samochodu były tragiczne. Auto zjechało do rowu, a następnie roztrzaskało się o przydrożne drzewo. – Siła uderzenia spowodowała, że opel został wyrzucony kilkanaście metrów na pole – relacjonuje Semeniuk. Z samochodu zostało niewiele.

Kierujący pojazdem 38-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda, pomimo podjętej reanimacji, zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Przyczyny i dokładne okoliczności tragicznego w skutkach wypadku w Hołownie wyjaśnia teraz policja i prokuratura.

– Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz wykonano oględziny z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Parczewie ciało zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok – informuje rzeczniczka parczewskich policjantów.

Przeczytaj: Tragiczny karambol na Moście Gdańskim. Są ranni, lądował śmigłowiec LPR

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?