To 14-latki niszczyły słupy oświetleniowe! Jedna wciąż jest poszukiwana!

2016-04-08 18:40

Dwie dziewczynki z rodzicami wczoraj zgłosiły się na komisariat. Nie potrafią wyjaśnić swojego zachowania.  

Wczoraj na IV komisariat zgłosiły się z dwie sprawczynie niszczenia słupków latarni przy Głębokiej. Obie przyszły z rodzicami, bo okazało się, że mają po 14 lat! Obie dziewczynki zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Wciąż poszukiwana

Policjanci poszukują jeszcze jednej sprawczyni zniszczenia, która dokonała przestępstwa 23 marca.

Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym zarejestrowane zostały młode kobiety idące wzdłuż budynku centrum badawczego UMCS przy ul. Głębokiej 39 w kierunku miasteczka akademickiego. Kobiety idąc chwiejnym krokiem, przewracały się. W pewnym momencie jedna z nich zaczęła kopać w słupki latarni, a następnie dołączyła do niej druga z kobiet, ubrana w ciemne spodnie z rozdarciami na kolanach.  Do tego zdarzenia doszło 18 marca br. około godziny 21. Kilka dni później tj. 23 marca br.  doszło do analogicznego zdarzenia. Tym razem sprawczyni, znów uszkodziła słupki, które do czasu naprawy zostały ustawione.

Znasz trzecią nastolatkę? Jeśli ją rozpoznajesz skontaktuj się z oficerem dyżurnym IV komisariatu tel. (81) 535-48-00, lub 997.