W Środę Popielcową rozpoczyna się pielgrzymowanie. Rusza 6. edycja Kościołów Stancyjnych w Krakowie

i

Autor: Pixabay

Cennik grozy

Księża chcą 5000 zł za zwykły pogrzeb! Tak inflacja zmieniła cennik kościelny

2022-07-31 4:56

"Co łaska" - tyle powinna wynosić opłata za sakramenty w kościele. Rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie inaczej. W niektórych parafiach można się spotkać z konkretnymi wymaganiami finansowymi. Jakie stawki znalazły się w cenniku usług kościelnych? Ile trzeba zapłacić za chrzest, ślub, czy pogrzeb? Niektóre ceny przyprawiają o zawrót głowy. Inflacja dotarła nawet tutaj. Poznajcie szczegóły w naszej galerii.

Ile kosztuje chrzest, ślub, pogrzeb w kościele?

Za sakramenty powinno się przyjmować ofiarę "co łaska" - mówił o tym nawet sam papież Franciszek, który krytykował obowiązujące w niektórych parafiach cenniki usług kościelnych. Papież podkreślił także, że ofiara powinna zostać złożona dyskretnie, do puszki, tak, aby jej wysokość była nieznana, a nie według cennika. Niestety, w mediach społecznościowych wciąż można znaleźć relacje wiernych, którym przedstawiono konkretne stawki za chrzest, ślub, czy pogrzeb w danej parafii. Wysokość tych cen może przyprawić o zawrót głowy. Wiele wskazuje na to, że inflacja dotarła nawet do kościoła!

Cennik usług kościelnych

Ile trzeba zapłacić za ślub czy pogrzeb w kościele? Sprawdziliśmy! Szczegóły i nieoficjalny cennik usług kościelnych w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ.

Drożyzna na cmentarzu. Niezapomniani