"Święta wojna" dla lubelskich szczypiornistek. Kluczowa była pierwsza połowa [GALERIA]

2019-03-03 9:27

Odwieczne rywalki spotkały się w sobotni wieczór na parkiecie lubelskiej hali Globus. Ekipa MKS Perła Lublin pokonała Metraco Zagłębie Lubin 28:23. Lublinianki pokazały klasę w pierwszej połowie.

Podopieczne trenera Roberta Lisa niemal rozstrzygnęły losy spotkania już w pierwszej połowie. Do szatni schodziły z 11-bramkową przewagą, bo na tablicy widniał wynik 17:6. Po zdominowanej przez MKS pierwszej połowie, po przerwie zawodniczki z Lubina próbowały odrobić straty.

Rozpaczliwa pogoń zakończyła się jednak porażką i lubelska ekipa pewnie zgarnęła kolejne trzy punkty. Zwycięstwo pozwoliło biało-zielonym zbliżyć się w tabeli PGNiG Superligi do swoich rywalek na odległość jednego punktu.

MKS Perła Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (17:6)

MKS Perła: Gawlik 1, Bešen - Gęga 6, Moldrup 5, Nestsiaruk 5, Nocuń 4, Stasiak 3, Szarawaga 2, Łabuda 2, Achruk, Matuszczyk, Królikowska, Rosiak, Kowalska
Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Belmas 5, Górna 5, Matieli 3, Milojević 2, Buklarewicz 2, Piechnik 2, Wasiak 1, Jochymek 1, Ważna 1, Rosińska 1, Grzyb, Trawczyńska, Pielesz

>>> Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł przez Lublin. Zobacz zdjęcia! [GALERIA]

Zobacz relację z sobotniego meczu w obiektywie Krzysztofa Radzkiego!