Święconka: co do koszyczka wielkanocnego?

i

Autor: rador6 / Pixabay.com Co włożyć do koszyczka wielkanocnego na święconkę 2022?

Święconka - co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Lista pokarmów i ich symboliczne znaczenie [16.04.2022]

2022-04-16 9:54

Święconka już w Wielką Sobotę, 16 kwietnia 2022. Co włożyć do koszyczka wielkanocnego ze święconką? O jakich produktach pamiętać? To bardzo ważne, co znajdzie się w koszyczku wielkanocnym, bowiem te pokarmy będą święcone w kościele, a następnie trafią na wielkanocny stół. Wszystkie produkty ze święconki mają swoje symboliczne znaczenie. Zobaczcie, co włożyć do koszyczka ze święconką, żeby o niczym nie zapomnieć!

Święconka: co włożyć do koszyczka?

Jak co roku przed święconką, wiele osób zastanawia się, co włożyć do koszyczka wielkanocnego, który zaniesiemy w Wielką Sobotę do kościoła. To bardzo ważne, co wkładamy do koszyczka ze święconką. Pewne produkty nigdy nie powinny trafić do koszyczka (pisaliśmy o tym w materiale: Tego nie wkładaj do koszyczka ze święconką na Wielkanoc 2022! Większość osób robi ten błąd, bo nie zna symboliki pokarmów wielkanocnych). Pokarmy, które powinny tam trafić mają bowiem swoje symboliczne znaczenie. Oto lista pokarmów, które należy włożyć do koszyczka wielkanocnego ze święconką:

  • jajka
  • sól
  • masło
  • chleb
  • baranek
  • kiełbasa / wędlina
  • coś słodkiego

Co włożyć do koszyczka wielkanocnego ze święconką i jakie jest znaczenie pokarmów? Szczegóły poznasz w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Święconka. Czy w Wielką Sobotę trzeba iść do kościoła?

Wielka Sobota, czyli popularna święconka, wypada 16 kwietnia 2022. Ten dzień nie jest na liście świąt nakazanych, oznacza to, że w Wielką Sobotę nie trzeba iść do kościoła, by uczestniczyć we Mszy Św. (msza w ogóle nie jest odprawiana tego dnia). Tradycją jest jednak, że w Wielką Sobotę idzie się do kościoła ze święconką - koszyczkiem wielkanocnym z pokarmami do poświęcenia.