Portfel

i

Autor: JESHOOTS-com/Pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Świdnik. Oszustwo na amerykańskiego biznesmena. 31-latka straciła ogromną kwotę!

2022-05-17 10:38

Oszuści wciąż wymyślają sposoby na to, jak wyłudzić od nas pieniądze. Oszustwo na amerykańskiego biznesmena - to ich kolejny sposób! Ofiarą oszusta padła 31-latka, mieszkanka Świdnika, korespondująca z "amerykańskim biznesmenem", który namówił ją do zainwestowania w realizowany projekt. Kobieta straciła 23 tysiące złotych.

Jak informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji, 31-letnia mieszkanka Świdnika poprzez portal internetowy poznała rzekomego Amerykanina.

- Podczas wymiany korespondencji opowiadał kobiecie, że realizuje projekty biznesowe w branży medycznej i zaproponował jej, aby się włączyła w projekt. Kobieta korespondowała z pośrednikiem biznesowym i przelewała wskazane kwoty na zagraniczne rachunki bankowe sama zapożyczając się w instytucjach finansowych relacjonuje starszy aspirant Elwira Domaradzka.

Niestety, oszust dopiął swego. Kobieta przelała ponad 23 tysiące złotych. Gdy zorientowała się, że została oszukana i że obiecana wspólna przyszłość z mężczyzną to tylko legenda – zgłosiła sprawę na policję.

Zobacz też: Kaplonosy Kolonia. Zderzenie z łosiem! Kierowca volvo trafił do szpitala

Chciała sprzedać żyrandol. Została oszukana

Kolejne oszustwo internetowe dotyczyło sprzedaży żyrandola przez portal ogłoszeniowy. 55-letnia mieszkanka Świdnika od potencjalnego kupca otrzymała link, który miał służyć do rzekomego odbioru pieniędzy za zakupiony przedmiot.

- W rzeczywistości odesłał do fałszywej strony, gdzie kobieta podała dane do logowania do bankowości. Podała też kod do aktywowania obcego urządzenia na swoim koncie bankowym. W ten sposób 55-latka straciła z konta 2 tysiące złotych - informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka.

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?