Wielkanoc 2024

Świąteczne grafiki na Wielkanoc 2024 z życzeniami! Piękne e-kartki do pobrania za darmo [31.03.2024]

2024-03-31 6:00

Kartki na Wielkanoc 2024 do pobrania za darmo. W tym ważnych dla wszystkich chrześcijan pamiętamy o swoich bliskich w całym kraju. W związku z tym, w okresie Wielkanocy wysyłam do swoich najbliższych kartki z życzeniami. Przygotowaliśmy galerie pięknych i rodzinnych kartek wielkanocnych, które przypadną do gustu każdemu. Zobaczcie gotowe kartki wielkanocne do pobrania za darmo.

Kartki wielkanocne 2024 do pobrania za darmo. Zobacz piękne grafiki na Wielkanoc

Kartki wielkanocne 2024 piękne i kolorowe kartki z życzeniami. W tym roku Wielkanoc wypada dokładnie 31 marca. Okres świąt, to czas, kiedy składamy swoim bliskim serdeczne życzenia. Niestety, tradycja wysyłania pocztą kartek i pocztówek powoli odchodzi do lamusa... Zastąpiły je kartki elektroniczne, wysyłane najczęściej razem z życzeniami wielkanocnymi na Facebooku, Whatsappie, Messengerze czy w innych mediach społecznościowych. Taki sposób składania życzeń ma wiele zalet, ponieważ możemy w ten sposób szybko skontaktować się ze swoimi najbliższymi. W związku z tym przygotowaliśmy propozycje różnorodnych kartek, które spodobają się każdemu, niezależnie od wieku.

Kartki na Wielkanoc do pobrania za darmo znajdziecie w galerii - WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Wielkanoc 2024. Kiedy w tym roku wypada Wielkanoc?

Kiedy wypada Wielkanoc 2024? Święta będziemy obchodzić na przełomie marca i kwietnia. W tym roku pierwszy dzień świąt wielkanocnych wypada 31 marca (niedziela), a drugi 1 kwietnia (poniedziałek). Wielkanoc 2024 jak zwykle poprzedza Wielki Post. Dla chrześcijan to czas pokuty - nawiązujący do 40 dni spędzonych przez Jezusa na pustyni. W Wielki Post powstrzymujemy się od hucznych zabaw oraz jedzenia mięsnych potraw. Przed Wielkanocą obchodzimy tzw. Wielki Tydzień, w którego skład wchodzą ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek upamiętniający ustanowienie Eucharystii przez Chrystusa oraz Wielki Piątek, czyli dzień wyciszenia. Mszy nie odprawia się również w Wielką Sobotę, ale tego dnia wierni przynoszą do kościoła koszyczki ze święconką, czyli z pokarmami do poświęcenia. Popularnie nazywa się ten dzień święconką.

Przeczytaj koniecznie: Zwyczaje wielkanocne. Jakie potrawy powinny się znaleźć na stole w Wielkanoc?

III Akademicki Jarmark Wielkanocny przyciągnął tłumy

Quiz na Wielkanoc. Idealny na odpoczynek po świątecznym śniadaniu

Pytanie 1 z 12
Tradycja wykonywania baranków z masła pochodzi z...