krwiodawstwo

i

Autor: Adrian Wójcik krwiodawstwo

Studenci i wykładowcy Politechniki Lubelskiej po raz kolejny oddali krew [AUDIO]

2018-12-19 19:32

Studenci pomogli potrzebującym. Na Politechnice Lubelskiej odbyła się dziś zbiórka krwi. Zapotrzebowanie na tę cenną substancję jest duże, a na pomoc studentów zawsze można liczyć. W akcji wzięło udział około stu osób.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje zbiórkę krwi na Politechnice Lubelskiej średnio co dwa miesiące. – Studenci to jest takie społeczeństwo, które ma dużą świadomość tego, po co trzeba oddawać krew, organizują się, przychodzą i chętnie ją oddają – mówi kierownik działu promocji RCKiK w Lublinie, Paweł Filip.

>>> Wigilia na dworcu PKS. Świąteczne spotkanie dla podróżnych i potrzebujących [WIDEO]


Takie akcje odbywają się na wielu lubelskich uczelniach, jednak te na Politechnice cieszą się największą popularnością. Średnio bierze w nich udział około stu osób. Kolejna akcja zbiórki krwi na Politechnice Lubelskiej odbędzie się prawdopodobnie w lutym.

Krew oddawali nie tylko studenci politechniki, ale również wykładowcy. Wszyscy mówili zgodnie, że biorą udział w akcji, bo lubią pomagać. Nawet ból związany z wbijaniem igły strzykawki nie był im straszny, bo – jak twierdzą – cel jest szczytny. Na miejscu był nasz reporter Adrian Wójcik. Posłuchaj relacji!


>>> Wirus HFMS atakuje na Lubelszczyźnie! Czym grozi „bostonka”? [AUDIO]

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE