PROTEST KOBIET W LUBLINIE. KILKA TYSIĘCY OSÓB PRZEMASZEROWAŁO POD ARCHIKATEDRĘ I KURIĘ LUBELSKĄ. ŚWIĄTYNI MODLITWĄ BRONILI PRAWICOWCY

i

Autor: Mariusz Mucha PROTEST KOBIET W LUBLINIE. KILKA TYSIĘCY OSÓB PRZEMASZEROWAŁO POD ARCHIKATEDRĘ I KURIĘ LUBELSKĄ. ŚWIĄTYNI MODLITWĄ BRONILI PRAWICOWCYProtest kobiet w Lublinie

STRAJK KOBIET w Lublinie. We wtorek ZABLOKUJĄ miasto. Kolejny protest ws. aborcji

2020-10-27 8:37

Strajk kobiet w Lublinie i w Polsce szybko się nie skończy? Dziś kolejny protest w sprawie aborcji w Lublinie. W poniedziałek kobiety (i solidaryzujący się z nimi mężczyźni) „spacerowali” przez przejścia dla pieszych. Dziś, we wtorek, 27 października, zablokują miasto w rejonie al. Unii Lubelskiej. Tym razem strajk kobiet w Lublinie będzie powolnym przejazdem samochodowym.

Wtorek, 27 października. Po godz. 17.00 kolejny strajk kobiet w Lublinie. Tym razem przyjmie formę „tamowania” jednej z głównych tras w mieście i newralgicznych skrzyżowań. Protestujący samochodami zblokują miasto?!

Przeciwnicy decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji chcą się spotkać o godz. 17.00 pod Areną Lublin, a później (od ok. 17.15) jeździć samochodami z prędkością 40 km/h od ronda przy Gali do ronda pod Zamkiem, zajmując wszystkie dostępne pasy ruchu. To może oznaczać całkowity paraliż ruchu w rejonie al. Unii Lubelskiej – zwłaszcza w godzinach popołudniowego szczytu na ulicach.

Pokażmy, że wspieramy kobiety w walce o ich prawa. Aborcja to nie tylko sprawa kobiet – to również sprawa mężczyzn. Nie pozwolimy, aby nasze dzieci umierały w męczarniach. Jest to decyzja wynikająca z miłości i przekonania, że jako rodzic mam obowiązek chronić je przed bezcelowym cierpieniem – piszą w sieci inicjatorzy wtorkowego protestu samochodowego.

Kolejny dzień protestów w Warszawie

W poniedziałkowe popołudnie w Lublinie odbył się kolejny protest w ramach strajku kobiet. Po codziennych wieczornych manifestacjach przyszedł czas na blokadę ulic. W Lublinie została zorganizowana w centrum miasta: w Al. Racławickich, na ul. Sowińskiego i Głębokiej i spowodowała gigantyczne korki i utrudnienia dla kierowców. Wiele wskazuje na to, że we wtorek w al. Unii Lubelskiej będzie podobnie.