Stołpie. Wypadek autobusu przewożącego uczniów. Są ranni. DK12 Lublin-Chełm

i

Autor: KWP Lublin Stołpie. Wypadek autobusu przewożącego uczniów. Są ranni. DK12 Lublin-Chełm

Katastrofa w ruchu lądowym

Wypadek autokaru z dziećmi koło Chełma. Ponad 20 osób w szpitalu. Potężne zderzenie z TIR-em

2022-09-28 13:52

Ponad 20 osób trafiło do szpitala po fatalnym wypadku na DK12. W środowy poranek w miejscowości Stołpie (woj. lubelskie) doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem przewożącym uczniów szkoły średniej. Co tam się stało?! Po wypadku droga została całkowicie zablokowana na wiele godzin. Przed godz. 12.00 ruch wrócił do normy.

Fatalny wypadek autokaru z uczniami na Lubelszczyźnie! W środowy (28.09) poranek (ok. godz. 6.50) w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na DK12 (Lublin-Chełm) doszło do zderzenia TIR-a z autobusem przewożącym młodzież i ich opiekunów!

– Wstępne ustalenia wskazują, że w kierunku Lublina jechał samochód ciężarowy, który zwolnił i zatrzymał się, żeby skręcić w lewo na stację paliw. W tym momencie na jego tył najechał autokar przewożący wycieczkę szkolną – młodzież jednej z ponadpodstawowych szkół chełmskich – informuje kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, cytowana przez PAP.

Wypadek autobusu na DK12. Utrudnienia dla kierowców

Uczestnicy zdarzenia (łącznie 22 osoby) zostali przewiezieni do szpitala na badania. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje policja. – Najpoważniej ranny jest kierowca autokaru, który posiada złamania. Natomiast jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszta uczniów została przewieziona na rutynowe badania do szpitala. Mają zadrapania, skaleczenia – poinformowała PAP kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak podawało Radio ZET na miejscu lądował helikopter LPR. Droga w miejscu zdarzenia po wypadku została całkowicie zablokowana na wiele godzin. Przejazd udało się udrożnić dopiero przed południem.

Stołpie: Katastrofa w ruchu lądowym. Ponad 20 osób trafiło do szpitala

Wypadek autokaru został zakwalifikowany jako katastrofa w ruchu lądowym. – Kierujący autobusem 50-letni mieszkaniec gminy Żmudź uderzył w tył samochodu ciężarowego, którym kierował 35-letni obywatel Ukrainy. Pojazd ten zatrzymał się, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo – informuje kom. Ewa Czyż. – Autobusem podróżowało 27 uczniów i dwóch opiekunów, którzy jechali na wycieczkę szkolną. W wyniku zdarzenia do kilku szpitali przetransportowane zostały 22 osoby, w tym kierowca autobusu – dodaje.

Wypadek autokaru z uczniami! Jechali na wycieczkę
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

O co NAPRAWDĘ chodzi z nowymi mandatami?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Wyższe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego to bat na piratów drogowych czy sposób na podreperowanie budżetu?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE