STARANOWAŁ most w Puławach. Piotr M. miał prawie CZTERY PROMILE [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Lublin

STARANOWAŁ most w Puławach. Piotr M. miał prawie CZTERY PROMILE [ZDJĘCIA]

2020-10-22 16:25

To cud, że nikogo nie zabił! Piotr M. (44 l.) miał prawie cztery promile alkoholu we krwi, kiedy siadał za kierownicę swego starego opla. Dosłownie nie zmieścił się na tzw. starym moście przez Wisłę w Puławach. Parł jak taran, nie zważając na to, że z naprzeciwka jadą inni ludzie. Efekt? Cztery rozbite samochody i kilkugodzinna blokada mostu na Wiśle w Puławach. Na szczęście nie zrobił nikomu krzywdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Puławach. Dyżurny został powiadomiony, że na moście im. Ignacego Mościckiego w Puławach doszło do zderzenia kilku samochodów. – Jedno z aut dachowało. Kierowcę wydobyli z pojazdu strażacy oraz policjanci. W asyście funkcjonariuszy trafił do szpitala – opowiada podkom. Ewa Rejn-Kozak z policji w Puławach. Kierowca, Piotr M. miał 3,8 promila alkoholu we krwi.

Zobacz też: Lubelskie: Czerwona strefa. NOWE OGRANICZENIA i obostrzenia przez koronawirusa

Jechał od strony Góry Puławskiej, na moście zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z jadącymi kolejno skodą, BMW, a następnie hondą. Po zderzeniu z hondą jego opel przewrócił się na dach. Trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje Rejn-Kozak.

Super Raport 22.10 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Katarzyna Kotula - posłanka Lewicy i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet)

Pozostali uczestnicy zdarzenia, w tym dwoje dzieci, nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Zgodnie z kodeksem karnym, 44-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.