Średnia pensja w Lublinie to... NIE UWIERZYSZ! Ile zarabiamy? Przeciętne wynagrodzenia

i

Autor: Pixabay/gosiak1980

Średnia pensja w Lublinie to... NIE UWIERZYSZ! Ile zarabiamy? Przeciętne wynagrodzenia

2020-11-30 13:39

Te dane dla wielu osób mogą być potężnym zaskoczeniem. Ile zarabiamy na Lubelszczyźnie? Wiele zależy od stanowiska, stażu pracy, umowy… Ale poziom przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw w Lublinie i w województwie lubelskim to dla wielu osób pułap nie do osiągnięcia. Ile wynosi średnia pensja w Lublinie?

Statystycznie jest dobrze – można by powiedzieć, analizując dane dotyczące przeciętnych wynagrodzeń na Lubelszczyźnie. Problem w tym, że gdy zaglądamy do naszych portfeli – tak dobrze już nie jest.

Koronawirus wywołał wiele komplikacji – nie tylko zdrowotnych czy społecznych, ale też gospodarczych. Niektórzy tracą pracę, inni – część wynagrodzenia. Wiele firm upada. Jak w tych trudnych czasach wyglądają statystyki dotyczące poziomu bezrobocia i przeciętnych wynagrodzeń na Lubelszczyźnie i w Lublinie?

Urząd Statystyczny w Lublinie podał nowe dane z października 2020 r. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło wtedy 4931,01 zł. To ok. 3 565 zł netto, czyli „na rękę” dla pracownika.

Super Raport 30.11 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS oraz Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL-UED)

Stopa bezrobocia w stolicy Lubelszczyzny w ubiegłym miesiącu wyniosła 5,6 proc. W skali całego województwa utrzymywała się na poziomie 7,9 proc.

Ile wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na Lubelszczyźnie? W październiku było to 4566,95 zł, czyli ok. 3308 zł netto, „na rękę” dla pracownika.