Festiwal trwał będzie od 3 do 6 sierpnia

i

Autor: Centrum Kultury w Lublinie Festiwal trwał będzie od 3 do 6 sierpnia

Splat!FilmFest: Kino dla dorosłych w Centrum Kultury [PROGRAM]

2015-07-30 12:59

Pierwszy tydzień sierpnia będzie gorący. W CK Lublin przez kilka dni wyświetlane będą filmy tylko dla dorosłych widzów. Macie ochotę?

Przegląd Splat!FilmFest to filmy kultowe, a główną rolę w nich gra przemoc. To ona jest środkiem artystycznym, jej twórcy wyznaczyli nowe, kontrowersyjne kierunki w rozwoju światowej kinematografii.

Strach, obrzydzenia, przełamywanie tabu i przekraczanie filmowych granic estetycznych to to co czeka na lublinian przez cztery dni w Wirydarzu CK. Wszystkie pokazy poprzedzone będę prelekcją, poprowadzi ją Monika Stolat.

Na seanse wejść można wyłącznie po okazaniu dowodu tożsamości.

Program Splat!FilmFest:

3 sierpnia, godzina 21.30
Film Nędzne Psy
Amerykański naukowiec wraz z żoną przenoszą się z Nowego Jorku do małego, pozornie spokojnego miasteczka w Anglii. Bardzo szybko spotykają się z wrogością mieszkańców. Opowieść o przemocy seksualnej, ksenofobii i zemście. Amerykańscy krytycy podejmowali próby wycofania filmu z kin, zarzucając reżyserowi gloryfikację przemocy. 

4 sierpnia, godzina 21.30
Film Diabeł
Akcja filmu rozgrywa się w styczniu 1793 roku, gdy wojska pruskie na mocy układów rozbiorowych wkraczają do Wielkopolski. Film wykracza poza konwencjonalne kino grozy; odraża brzydotą i zachwyca formą. Świat przedstawiony przez obrazoburczego reżysera jest przesycony nieustannym niepokojem, duszną atmosferą, szaleństwem i zagrożeniem; pozbawiony wszelkich norm, wartości i nadziei. Film uznawany za perłę polskiej kinematografii, zablokowany przez cenzurę na 16 lat. 
Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.

5 sierpnia, godzina 21.30
Film Ichi Zabójca
Ekranizacja kultowej, makabrycznej mangi Hideo Yamamoto. Film skrajnie brutalny i groteskowy, w którym reżyser przekracza wszelkie możliwe granice, od formalnych i estetycznych po etyczne. W tajemniczych okolicznościach znika boss yakuzy. Kakihara, masochistyczny członek japońskiego gangu próbuje za wszelką cenę odnaleźć swojego szefa. W tym samym czasie, w okolicy grasuje bezwzględny morderca Ichi. Jeden z najbardziej brutalnych i krwawych filmów wszech czasów, początkowo niedopuszczony do dystrybucji w kilku krajach.
Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.

6 sierpnia, godzina 21.30
Film Odgłosy
seans z muzyką na żywo
Młoda tancerka przyjeżdża do renomowanej szkoły baletowej, w której panuje tajemnicza, przerażająca atmosfera. Jeden z najsłynniejszych włoskich horrorów. Ze względu na malarski sposób przedstawiania aktów przemocy, film przeraża i jednocześnie zachwyca, a jego reżyser nazywany jest „włoskim Hitchcockiem” oraz „Viscontim przemocy”. Klimat filmu podkreśla soundtrack, który jest aranżacją utworu Philipa Glassa.
Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.

Splat!FilmFest od 3 do 6 sierpnia w Wirydarzu Centrum Kultury przy Peowiaków. Na wszystkie seanse wstęp darmowy.  

Nasze sierpniowe kino dla widzów "o mocnych nerwach" - kto odważny klika na wydarzeniu "Dołącz"!Posted by Centrum Kultury w Lublinie on 23 lipca 2015