Lubella w nowej hali zatrudni 20 osób

i

Autor: Anaraga, CC BY-SA 3.0, wikimedia.org Lubella w nowej hali zatrudni 20 osób

Specjalna Strefa Ekonomiczna: Będzie więcej makaronów, części do samolotów i pasz

2015-07-21 14:28

Rośnie Lubelska Strefa Ekonomiczna. Dzięki temu zwiększy się produkcja makaronów, Lubella planuje budowę nowej hali produkcyjnej.

Rząd wydał specjalną decyzję i powiększył Specjalną Strefę Ekonomiczną „Euro-Park” Mielec oraz obszary województwa lubelskiego. W granicę „łagodnych” rozliczeń podatkowych zostało włączone ponad 32 hektary.

Strefa ekonomiczna to cztery parcele. Dwie z nich są w Lublinie, a właścicielami są Lubella oraz MW Lublin.

Decyzja rządu to plan rozwoju dla producenta makaronów. - Gdy decyzja się uprawomocni to planujemy realizację dużych inwestycji o wartości około 70 milionów złotych – mówi dla Kuriera Lubelskiego Dorota Liszka z Grupy Maspex, która jest właścicielem Lubelli. - Budowę chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku.

Na 12 hektarach przy Wrotkowskiej powstać ma nowa hala produkcyjno-magazynowa. Obecnie producent makaronów zatrudnia 400 osób. Do nowej hali zatrudnionych zostanie 20 nowych pracowników.

W przypadku drugiej miejskiej parceli należy ona do branży motoryzacyjnej. Do MW Lublin należy 9 hektarów strefy ekonomicznej. Kolejne obszary strefy są w Kraśniku i Międzyrzecu Podlaskim.

Według informacji uzyskanych przez Kurier Lubelski w Kraśniku firma Cyclone na 2,3 hektara wybuduje zakład, w którym produkowane będą części do samolotów. W Międzyrzecu na 9 hektarach należących do firmy Wipasz powstanie nowoczesna ubojnia drobiu.

Łącznie we wszystkich parcelach włączonych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie 450 nowych miejsc pracy.